האם אמנון אברמוביץ' מנסה לסחוט את ראש הממשלה

אין זה סוד שאמנון אברמוביץ' נלחץ והובך כהוגן בעקבות פירסום שיחתו עם יוסי וידר שהתחזה לאהוד ברק.

מה שבמיוחד מלחיץ את אברמוביץ' בסיפור הזה נעוץ מן הסתם בכך שראש הממשלה בנימין נתניהו פירסם בעמוד הפייסבוק שלו את השיחה שבין אברמוביץ' לבין יוסי וידר – דבר שמטבע הדברים מעצים עשרות מונים את התקלה המביכה הזו.

אבל אברמוביץ', כך הרושם, איננו מתכוון לוותר לנתניהו. שאם לא כן הוא לא היה משחרר אמירות שנראות על פניהן כניסיון ליצור מעין "מאזן אימה" בינו לבין נתניהו ולשכנעו בדרך זו להוריד את הקטע המדובר מעמוד הפייסבוק שלו.

הנה מה שאומר אברמוביץ' בטלוויזיה, בחדשות 2, לעמית סגל ולסיוון רהב מאיר:

"בנימין נתניהו שיתף את הפייק ניוז הזה אצלו בפייסבוק… אני חושב שבנימין נתניהו לוקח את הדבר הזה ושם אותו אצלו, הוא בונה לא רק על האיפוק שלי אלא גם על אתוס עיתונאי. כי אילו אני הייתי נוטל לעצמי חרות לנפץ את האתוס העיתונאי ומפרסם מה בנימין נתניהו הציע, מה הוא ביקש, מה הוא התחנן, היתה נגרמת לו מבוכה לא קלה".

ואם נתניהו לא קלט את המסר הזה, הנה בא אברמוביץ' ובמאמר כתוב שמפרסם בעניין הוא כותב כך:

"כאשר ראש הממשלה לוקח הקלטה בידורית ומצמיד אותה לפייסבוק שלו, זה סימן, עוד סימן, שהוא איבד עשתונות. שהוא החליט לשבור את כללי המשחק. האם זה אומר שגם לנו העיתונאים מותר להשתגע? האם רשאי עיתונאי לפרסם את שיחותיו עם ביבי – מה הציע, מה ביקש, על מה התחנן?"

הציטוטים הללו של אברמוביץ' מדאיגים כיוון שכאמור הם עלולים להתפרש כניסיון לסחוט את ראש הממשלה. אברמוביץ' מנסה לשדרג את חומרת מעשהו של ראש הממשלה בכך שטוען שנתניהו "החליט לשבור את כללי המשחק". ובכן, אפילו לשיטת אברמוביץ' אלו כללי משחק נשברו כאן? הרי נתניהו לא השתמש כאן בחומר עיתונאי חסוי. הוא השתמש במה שממילא פורסם והציף את הרשת. ועכשיו, לשיטת אברמוביץ' כשנתניהו שבר, כביכול, את כללי המשחק – הוא כאילו שיחרר את אברמוביץ' מחובותיו לאותו "אתוס עיתונאי" (עאלק)

הרי עצם אמירותיו הפומביות של אברמוביץ' שהוא אוחז בחומר מביך על ראש הממשלה יכולות להתפרש, בנסיבות העניין, כניסיון סחיטה במטרה לסתום את פיו של ראש הממשלה.

וכמו כל בריון שכונתי מצוי – לא מהסס אברמוביץ' להצהיר כאמור לעיל, שראש הממשלה בונה על האיפוק שלו (של אברמוביץ').

מה לעזאזל זה צריך להיות?!

אכן, ראש הממשלה צריך להודות לאלילת המזל שיש לו עסק עם אדם מאופק כמו אמנון אברמוביץ', ולא עם איזה לוחם דאע"ש.

ובכן, האם מי שאיבד כאן את העשתונות הוא נתניהו?

כנראה שזה חום יולי אוגוסט שעושה שמות בעשתונותיו של אמנון אברמוביץ'.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • corinnahasofferett  ביום 15/08/2017 בשעה 17:24

  מה שמגוחך כאן הוא היעדר הכבוד עצמי, מה שבאנגלית קוראים dignity של ראש ממשלה או מי מטעמו שנוהג כמו סטנאפיסט
  בשוק. לא על כך הוא מקבל משכורת מהציבור, לא לכך הושכר. ואברמוביץ באמת היה צריך להפנות גב ומבט לבעיות האמיתיות. בתגובה שלו הוא עוזר להסיט את תשומת הלב, שזו להערכתי המטרה של דף הפייסבוק של ביבי.

 • אל רום  ביום 15/08/2017 בשעה 17:34

  תודה על הפוסט המענין עו"ד דר , אלא שיש משהו בתגובה של אברמוביץ . שהרי , כידוע לך אני מניח , יש הסכם ג'נטלמני לרוב , בין מראיין למרואיין או בכלל בתקשורת בין אנשים , שיש : אוף דה רקורד , ויש : און דה רקורד …. . הדיאלוג שלהם , הוא באופן משתמע , יותר מצביע על אוף דה רקורד , והמהות , כלומר : און דה רקורד , תהא מוסכמת על שניהם יותר מאוחר משתמע מן השיחה . הנה מן התמלול :

  אברמוביץ': "מתי אתה חוזר ארצה?"

  וידר: "אני חוזר ביום ראשון אתה רוצה להיפגש?"

  אברמוביץ': "קודם כל אני אנסח את הידיעה ואז אניח אותה במקום בולט בתקשורת הישראלית, אז בוא נדבר ביום ראשון".

  ועוד :

  וידר: "טוב אני מקווה שאתה תעזור לי ואתה יכול לפרסם את ההודעה אני אשלח לך מייל"

  אברמוביץ': "שלח לי סמס וביום ראשון כשאתה מגיע נדבר ונפגש".

  וידר: "תודה רבה אמנון אני מחבב אותך מאוד".

  עד כאן התימלול :

  כפי שאפשר לקלוט , מדובר במעין שיחות גישוש לקראת העיקר ( שתכל"ס ייחתך ביום ראשון בפגישה ) . אלו עושה רושם , שיחות גישוש , לא ממש מחייבות , כמו חומרת המעמד ב – און דה רקורד . השיחה יותר ספונטנית . אז בכל זאת , לא תופסים אדם , על שיחות כאלה , ודוקרים אותו . אפשר לעשות זאת , אבל , ראש הממשלה , שהוא אמון על יחסי הגינות מכללא , ועם התקשורת בפרט , לא יאה לו לעשות דבר כזה . אפשר להבין קצת גם את אמנון אברמוביץ בקטע הזה . שהרי , נתניהו באותה מידה , לא היה רוצה שכך ייעשה לו , שחומר פריפרי , חומר אוף דה רקורד וכדומה , לא מוסכם לגמרי יתפרסם ( בקשר לשיחה ופגישה מוסכמת ) .

  להתראות

  • יוסי דר  ביום 15/08/2017 בשעה 18:30

   ראשית, מהשיחה לא ניתן להבין – בוודאי שלא באופן חד משמעי – שסוכם שהם ייפגשו לפני פירסום הסקופ. להיפך, ניתן להבין שהוא יעביר לו את הסקופ במייל, הסקופ יפורסם, והפגישה תערך בשלב יותר מאוחר כש"ברק" יחזור ארצה. שהרי, אם היו אמורים להיפגש לפני פירסום הסקופ בשביל מה לשלוח לו מייל עם הסקופ? היגיון פשוט.

   שנית וזה העיקר, אברמוביץ' לא כועס על פירסום הסקופ שלא היה אלא על פירסום דבריו שמהם עולה שהוא חד צדדי נגד נתניהו. כלומר, נתניהו מפרסם את הקטע כדי להוכיח כאן, לגישתו, שהתקשורת איננה אובייקטיבית כלפיו, והסקופ (שברק יחזור לפוליטיקה) איננו רלוונטי לעניין זה.

   • אל רום  ביום 15/08/2017 בשעה 19:19

    עו"ד דר ,

    כנראה לא הבנת ממש :

    כתבתי קודם כל , שעסקינן בחומר פריפרי . לא ממש מהותי . שייך יותר לתחום של אוף דה רקורד . וזה בין היתר הענין . ראש ממשלה , לא מתעסק עם דבר כזה , ולא היה רוצה שיתעסקו עם דבר כזה לגביו . לכן , חד משמעיות , לא ממש רלבנטית כאן , אלא רוח הדברים , ההסכמים הג'נטלמנים הבלתי חתומים , הם העיקר .

    אפילו כך : הרי כתוב לך בתימלול : " קודם כל …" ו – " אז בוא נדבר ביום ראשון " . ועוד : " שלח לי סמס וביום ראשון כשאתה מגיע נדבר ונפגש " . ווידר על כך עונה בתכוף : " תודה רבה אמנון אני מחבב אותך מאוד " משמע : הוא לא מאתגר את " סדר העבודה " בינהם לענין זה . ועוד : הרי אמנון אברמוביץ , כתב שם , שהוא צריך לעמול על הניסוח לפני הפרסום .

    לגבי הכעס של אברמוביץ , לא כתבת פשוט בפוסט , על מה הוא מתרגז בעצם . אלא הדגשת שהוא מאיים וסוחט את ראש הממשלה , ועל מה ? אם כך , אתה כתבת בפוסט מפורשות , שהוא מרוגז , על משהו שהוא לא רלבנטי . ואני הוכחתי הרי , שזה בעצם כן רלבנטי להתרגז במידה מסויימת , בטח על ראש הממשלה במקרה דנן . שהרי , אברמוביץ מציין את האתוס העיתונאי , האתיקה העיתונאית , ונתניהו , ירד לרמות לא לו , והביא מכות מתחת לחגורה . כך הוא היה רוצה שינהגו בו בתורת ראש ממשלה ? על כך יצא קצפו של אברמוביץ .

    אגב , בתמלול עצמו , אברמוביץ , מאשים את וידר/ ברק לכאורה , שיש לו אשם תורם , בהצלחתו ואי נפילתו של נתניהו . ואפשר גם מזה להסיק לכאורה משהו אגב .

    להתראות

    • יוסי דר  ביום 15/08/2017 בשעה 19:28

     אתה פשוט לא מתייחס לעניין

     • אל רום  ביום 15/08/2017 בשעה 19:45

      ועוד איך לענין , תקרא הפוסט שלך , תקרא הציטוטים של אמנון אברמוביץ בפוסט , לגבי " אתוס עיתונאי " הנה אצטט לך :

      " הוא בונה לא רק על האיפוק שלי אלא גם על אתוס עיתונאי. כי אילו אני הייתי נוטל לעצמי חרות לנפץ את האתוס העיתונאי ומפרסם מה בנימין נתניהו הציע … "

      ועוד :

      " האם זה אומר שגם לנו העיתונאים מותר להשתגע? האם רשאי עיתונאי לפרסם את שיחותיו עם ביבי – מה הציע, מה ביקש, על מה התחנן?" "

      על כך הוא מלין בעיקר . שהוא כעיתונאי , לא יורד לרמות , שראש הממשלה ירד . ויש בדבריו מידה של צדק . לא יאה לו , לראש הממשלה , לרדת לרמות כאלו , וחסל !!

      להתראות

 • אל רום  ביום 15/08/2017 בשעה 17:38

  רק למי שרוצה להגיע לתמלול , אז כאן :

  http://www.israelhayom.co.il/article/496533

  להתראות

 • יוסי דר  ביום 15/08/2017 בשעה 19:54

  כשאני אומר "לעניין" אני מתכוון לתגובה שלי.

  • אל רום  ביום 15/08/2017 בשעה 19:58

   אני הרי ציטטתי לך , מן התגובה שלך " חד משמעיות " שציינת בה , וכתבתי , זה לא הענין ( לגבי קיום הפגישה ) והבהרתי לך , שחד משמעיות הפגישה , אינה הענין לגמרי , אלא רוח הדברים . ואפילו כך כתבתי , ש- וידר / ברק , הסכים לדברים בהתנהגות ( אמר תודה , ולא איתגר הענין ) . אז הרי זה היה לתגובה שלך הפרטנית , ובאופן פרטני .

 • אל רום  ביום 15/08/2017 בשעה 23:55

  תגובה שלי נבלעה , אז שוב :

  רק על מנת לחדד יותר תגובותי :

  עסקינן כמובן , לא רק בתוכן השיחה או התמלול לעי"ל , אלא , בעצם ההתעסקות עם איזו מעין שיחת קומיקס כזו , בבחינת מעין פייק ניוז . ראש הממשלה , מושגית , לא ראוי לו להתעסק בכך , וגם קונקרטית , נתניהו , כך מגדיר עצמו והתקשורת שהוא כה מבקר , הנה מצטט אותו :

  "זו השיטה של הפייק ניוז. לוקחים דבר שאין לו כל קשר אלי ורואים אותי בטלוויזיה 'עולה ויורד' עם הצוללות במטרה לייצר כאילו פרשייה. מכירים את השיטה הזאת, שיטה ממש סובייטית. כפי שקבע היועמ"ש, אני לא חשוד, לא עשיתי שום דבר לא ראוי, להפך. עשיתי דבר ראוי(…). אני יודע מה ההחלטות שלי היו, ההחלטות שלי נקיות לחלוטין וכך גם מעלה הבדיקה".

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001197217

  "אבל מה שההתמקדות התקשורתית כרגע עושה זה להסית את הדעת מהדבר העיקרי – וזה ההצלחה הפנטסטית של הגדר שבנינו בדרום בבלימת ההסתננות, הצלחה שכל העולם ובראשם נשיא ארה"ב מכירים בה".

  http://www.ch10.co.il/news/343108/#.WZNeDLgmEdU

  אז אנו קוראים , שהוא מחשיב עצמו ופועלו , מעל לזבל רכילותי תקשורתי שמאל ופייק ניוז וכו… אם כך , צריך שיהא בבחינת : " נאה דורש , נאה מקיים " לא כל שכן , הדרת כבוד הנדרשת מראש ממשלה .

  להתראות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: