העוול שנגרם לשרה נתניהו

רשם בית הדין הארצי לעבודה, כבוד השופט כאמל אבו קאעוד, חוסם את דרכה של שרה נתניהו לערער על פסק הדין שניתן בעניינו של מני נפתלי, ומנמק זאת בין היתר בכך, שהממצאים העובדתיים שנקבעו בפסק הדין לחובתה של שרה נתניהו אינם חמורים כדי כך שיצדיקו מתן אפשרות לערער על פסק הדין מצד הגב' נתניהו, שכידוע לא היתה צד להליך בערכאה הראשונה.

במילים אחרות, המחסום להגשת הערעור איננו טכני פרוצדוראלי, אלא מחסום הנתון לקביעה ערכית של השופט, ואילו היה השופט קובע שהממצאים כנגד שרה נתניהו נמצאים בדרגת חומרה גבוהה יותר – לא מן הנמנע שהיה בכך להכריע את הכף לטובת מתן רשות לערער.

יתרה מכך, מדברי כבוד הנשיא לשעבר של בית הדין הארצי לעבודה, השופט אדלר, עולה (במקרה אחר) שייתכנו מצבים שהטענות הנטענות כנגד מי שאינו צד להליך הן "כה קשות" – עד שיש בכך לחייב את השופט להפעיל את סמכותו החוקית וליזום מצידו הוא את צירופו של אותו אדם להליך.

למקרא פסק הדין בעניינו של מני נפתלי קשה להימלט מהתחושה שחלק נכבד מהמעשים הנטענים כלפי שרה נתניהו מטילים צל כבד על כושר השיפוט שלה, שלא לומר על שפיותה ממש.

והצל הכבד הזה על אישיותה של שרה נתניהו מוטל כאמור – לא ע"י התקשורת אלא על ידי שופט בפסק דין.

כך למשל, וזו רק דוגמה אחת, האם כבוד השופטת פרוז'ינין, שכתבה וניסחה את פסק הדין בערכאה הראשונה, באמת סבורה שדרישה כלפי העובדים שיחליפו בגדים בתדירות גבוהה כדי לשמור על היגיינה, או טענות לעובדים שהם אינם סטריליים – האם השופטת באמת סבורה שהדרישות הללו מצד גב' נתניהו באות ממקום של העסקה פוגענית גרידא? האם זה העניין כאן? העסקה פוגענית?

אבל כבוד הרשם, שחסם את דרכה של שרה נתניהו לבית הדין הארצי, לא הבחין מן הסתם ולא ראה את פניה המרוטשים – שעה שהיא באה אליו להתחנן על זכותה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אל רום  ביום 09/06/2016 בשעה 13:03

  תודה על הפוסט עו"ד דר . אני לא מכיר המקרה הספציפי , אבל , ההלכה היא ברורה במקרה זה , מחמת עיקרון סופיות הדיון או המדרון החלקלק , רק במקרים נדירים , תעמוד זכות לעד או לצד נלווה להליך , לערער על מימצאים בפסק הדין. עוד מבחן , הינו , האם השופט , פגע באופן לא מידתי ונדרש לצורך ההליך ( פגע בשרה נתניהו ). אם זה נדרש לצורך ההליך , והפגיעה היא תוצאה טבעית של ההכרעה , הרי , זה מהווה מחסום .

  תוכל לקרוא הבג"ץ המנחה כאן :

  http://www.google.co.il/url?url=http://www.justice.gov.il/Units/SanegoriaZiborit/Pirsumim/9600188a%2520(2).doc&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwjz7dHh1prNAhVJzRQKHTDkB-cQFggTMAA&sig2=QmeMFwFRLNwnIcvv3vOXPg&usg=AFQjCNHm9hAbd9uYSQn91Zb3OrMtEkDVxA

  תודה

 • אל רום  ביום 09/06/2016 בשעה 22:04

  אני רואה שהלינק נשבר משהו , אז , תיקנתי ללינק פרטי לבג"ץ :

  https://app.box.com/s/airs0jbqy6oo94jr2zculu9e28rvp05w

  תודה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: