המבטא הגרמני של יאיר גרבוז

מן הידועות הוא שישנם אנשים, ניצולי השואה במיוחד, שאינם יכולים לשמוע את השפה הגרמנית, והם מוכנים להישבע, שכל אימת שהם שומעים את השפה הזו – אפילו היום – הם רואים את אנשי הגסטאפו צועדים בשלשות למטה ברחוב.

האם יאיר גרבוז מכיר את התופעה הזו? אני בטוח שכן.

אני גם מאמין ליאיר גרבוז שטוען שהוא לא גזען.

אלא שבמוצאי השבת בכיכר הוא דיבר במין מבטא גזעני כזה.

כאשר יאיר גרבוז בז ל"משתטחים על קברי קדושים" ומיד בצמוד הוא בז ל"מטרידים מיניים ואנסים" הוא גורם ליוזף גבלס לחייך בקברו.

כאשר יאיר גרבוז מדבר בנשימה אחת על "מנשקי קמיעות" ועל "גנבים ולוקחי שוחד" הוא גורם לשטירמר לגרגר בהנאה.

איך לעזאזל מצליח גרבוז לחבר בתוך רעיון אחד בין משתטחים על קברים לבין אנסים ולוקחי שוחד? מה הקשר בין שתי הקבוצות הללו? איזה דבק הריח יאיר גרבוז לפני ששיחרר לאוויר את הקשר החולני הזה?

כי זו היתה הטכניקה: לצלם יהודים רעבים כשעכברים מאוסים וחולדות מגעילות מתרוצצים למאותיהם בין רגליהם של אותם יהודים, וכך – לרטש עד לבלי הכר את אנושיותם של היהודים במטרה להתיר את דמם ולהשמידם.

וכבר אמרתי: יאיר גרבוז לא גזען.

הוא סתם טיפש.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • זוהר  ביום 11/03/2015 בשעה 01:56

  כדאי שתאזין לו שוב.

  הוא, גרבוז, קונן בהרבה כאב על מה שקרה לחברה הישראלית מאז רצח רבין. אמרו אז שזה "רק" קומץ, שאלה "רק" עשבים שוטים. אבל זה לא באמת היה קומץ. זה היה נסיון להחביא את המציאות המרה. היו הפלגים הדתיים שמהם יצאו יגאל עמיר ותומכיו שמאז ועד היום רק הולכים ומתרבים. וגם כל המוני האנשים שעלצו בגלוי, בלי בושה, על הרצח. היום כבר ניתן למצוא אלימות אזרחית דתית ולאומנית תחת כל עץ רענן. החל באינספור סיפורי "שוקולד" בזיוניים, אלימות קשה בדרכים, ועד להשחתת מחנות צבאיים, נסיון לפצוע/להרוג מילואימניקים (זריקת בלוקים מראש גבעה), וכן, המוני הטרדות מיניות, שריפת מסגדים, ואפילו שריפת ילד בעודו בחיים.

  אז מי כאן השוטה האמיתי?

  • יוסי דר  ביום 11/03/2015 בשעה 02:20

   השאלה היא, ועל זה אני כותב, למה גרבוז משרבב לתוך התופעות החמורות הללו את מנשקי הקמעות והמשתטחים על הקברים?

 • corinnahasofferett  ביום 11/03/2015 בשעה 09:24

  הי יוסי,
  ברשותך: תודה לזוהר שחסכ/ה לי חצי תגובה.
  לשאלתך, מדוע שירבב וגו’ – אולי משום שמדובר, להבנתי ולהרגשתי, באמונות תפלות. המחזקים את המחזיקים בהן, מחזקים את עצמם. ר’ דוגמת הקמעות שמפלגת ש”ס חילקו בשלהי מערכת בחירות מסויימת. והיום מפרסמים תמונה עם המר”ן יש אי-שם בשמי מרום “מביט עלינו” המפגינים למען ש”ס. לא, לא איוולת, מניפולציה צינית של עוד יצר קמאי, טרום מונותיאיזם.
  עדיין אני חושבת שהם בהחלט קומץ. קומץ רעשני וכוחני, אך לעומת הנצח – הם ומפעיליהם קומץ.

  • יוסי דר  ביום 11/03/2015 בשעה 10:52

   לקורינה,
   השאלה אלו אמונות הן תפלות ואלו אינן כאלה מצריכה דיון נפרד, ועכ"פ השאלה היא במה חטאו אותם מאמינים באמונות תפלות עד שהיה צריך לכרוך אותם באלומה אחת עם אנסים ולוקחי שוחד?
   אגב, לפני כמה שנים, מתוך סקרנות גרידא, נסעתי להילולה של הבבא סאלי בנתיבות וראיתי שם את המים הקדושים ואת הנרות שהושלכו אל האש, ואכן – נתקפתי בתחושה שהמדובר באנשים שנישבו בידי עושי מניפולציות למיניהם.
   אלא שמבחינה זו איני רואה הבדל רב בין אותם מאמינים לבין הנאורים שנשבו בקסמיו – המניפולטיביים – של שופט כזה או אחר של בית המשפט העליון.
   אגב, מרן זו מילה ולא ראשי תיבות.

   • corinnahasofferett  ביום 13/03/2015 בשעה 23:14

    הי יוסי, עוד לא פגשתי אדם שהשתטח על קברו של שופט עליום כגון השופט כהן, שהיה – לפחות כלפי מנוצלי השואה, ראוי אם לא להשתטחות כי אז לפחות לזר פרחים טרי יום יום למעננו – לו זה כבר לא יעזור.
    הבעיה עם השופט ברק, לו אתה מן הסתם רומ, אלא אם כן אני טועה – הבעיה איתו להרגשתי היא שהוא היה נאה דורש אך לא נאה מקיים, לפחות באשר למנוצלי השואה. אף כי הוא עצמו נמנה עליהם. הכל שפיט נעצר שם ואת פרי הבאושים הזה אנחנו אוכלים עד היום.
    באשר לכריכת רשעים בעדרי פתאים – היא במקומה כאשר באים להצביע על כך שהן הרשעים והן הנכנעים למניפולציות של תאבי כח ובצע לא חושבים מעבר לקצה האף שלהם ובכך היו למביאי מבול.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: