מה רוצים מהרב מצגר?

מאה וחמישים אנשים מכובדים בהם שרים, ח"כים, ראשי עיריות, רבנים, דיינים, הרב הראשי לצה"ל ואחרים נימנו על הגוף שבחר ביונה מצגר לכהונת הרב הראשי לישראל העומד כיום לפני כתב אישום חמור ביותר בגין נטילת שוחד במיליונים ועוד כהנה וכהנה מעשים נפשעים.

וכל אותם מאה וחמישים נכבדים, עד האחרון שבהם, ידעו היטב מי הוא העומד לפניהם לבחירה – אלא אם כן רגע לפני הבחירה הם נחתו אלינו מהמאדים.

הם מעלו בתפקידם בוחריו של הצדיק הזה, ואליהם בראש ובראשונה יש להפנות אצבע ארוכה ומאשימה.

כי בימי האינטרנט והגוגל – הכל היה גלוי וידוע.

לא ייתכן שבוחריו של מצגר לא שמעו על כך שבהיותו רב של אחת השכונות בתל אביב הוא עמד לדין משמעתי בפני חבר דיינים בכירים בגין מעשיו ומעלליו שביזו את הוד קדושתו.

ומה היו המעללים הללו? התנהגות לא צנועה, תלונות בדבר זיוף כתובות והתעמרות של ממש בזוגות שהשיא, לרבות איחורים משמעותיים בהגעה לחופות, תוך גרימת צער ועוגמת נפש רבה לזוגות הנישאים, למשפחותיהם ולקרואים – וכל זאת כיוון שהוא נהג לדחוס כמה וכמה חופות לתוך ערב אחד – תמורת סכומים נאים, צמודי דולר, שגרף לכיסו על כל חופה שערך, ועוד כיוצא באלה מעשים טובים שאדם מן היישוב לא היה מעז אפילו להרהר בהם.

אלא שהדיינים הבכירים – רחמנים בני רחמנים – התפתו והסתפקו בהתחייבות חגיגית של הרב מצגר, שהוא לא יעמיד עצמו לבחירה לכהונת הרב הראשי של תל אביב רבתי.

נכון, מצגר עמד בדיבורו: הוא לא העמיד עצמו לכהונת הרב הראשי של תל אביב. הוא דילג בקלילות היישר למועמדות לכהונת הרב הראשי לישראל.

והגוף הבוחר, עתיר אנשי הציבור הנכבדים, סמך ידיו על התרגיל המצחין הזה, והעלה את מצגר למדרגת קדושה שממנה כבר ניתן לשמוע את הגניחות החרישיות של הקב"ה.

ומי טווה את הקומבינה הזו? שמועות עקשניות שריחפו אז באוויר אמרו, שהגרי"ש (הגאון רבי יוסף שלום אלישיב) התעקש על המינוי ההזוי הזה – רק כדי לבזות את מוסד הרבנות הראשית ולהורידו מטה מטה אל שאול תחתיות.

ובכן, למה בדיוק ציפו אנשי הגוף הבוחר כשמינו את מצגר לכהונת הרב הראשי? הרי הם ראו היטב, כפי שראו כולם, שאין המדובר בצדיק, ואפילו לא באדם שמעד באופן חד פעמי, אלא באדם שנשלט כל כולו על ידי יצר הרסני ומושחת שדוחף אותו ללא הרף למעשים שלא ייעשו.

אתה מצפה להכאה על חטא של אחד – לפחות אחד! – מבין חברי הגוף הבוחר שמינו את מצגר לכהונת הרב הראשי, אבל לשווא. אין מי שיכה על חטא על המינוי המחפיר הזה.

כי לא רק הרב מצגר, אלא גם אלה שבחרו בו חייבים לתת דין וחשבון על שכך טינפו את קירות בית הכנסת והפכוהו למרבץ חזירים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • nachum  ביום 16/02/2015 בשעה 12:12

    לא התפתו, אלא רק כדי לבזות את מוסד הרבנות הראשית עשו זאת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: