על זונות ובני זונות

יש איזה טעם מוזר בהצעת החוק המפליל את הלקוחות של הזונות – שעה שהזונות עצמן נשארות, לכאורה, בצד "הנכון" של החוק.

אז זהו שלא.

חוק העונשין קובע כי:

"מי אשר, לפני עשיית העבירה או בשעת עשייתה, עשה מעשה כדי לאפשר את הביצוע…או כדי לתרום בדרך אחרת ליצירת תנאים לשם עשיית העבירה, הוא מסייע".

וממשיך וקובע החוק כי: "הסיוע לעבור עבירה, עונשו – מחצית העונש שנקבע בחיקוק בשל ביצועה העיקרי…".

ולענייננו, ברור שזונה, באשר היא, מסייעת ללקוח שלה לבעול אותה – הרי בשביל זה היא שם.

כלומר, שהזונה מבצעת עבירה פלילית של סיוע לעבריין – הלא הוא הלקוח שלה.

התוצאה המוזרה היא, שהחוק מתיר לזונה לעסוק בזנות ולהיבעל על ידי הלקוח, אבל באותה עת ממש הוא, החוק, אוסר עליה לסייע ללקוח לבעול אותה.

עד כאן תרגיל אפשרי לסטודנטים בדיני עונשין.

אבל באוניברסיטה של החיים זה פחות מסובך.

כי הרשויות כמובן שלא יפעילו את החוק כנגד הזונות המסכנות.

והן גם לא יעשו דבר כדי לשקם אותן.

כי גם הרשויות, כמו הלקוחות, מתייחסות אל זונה כמו היתה בובת גומי.

——————————————————————–

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אנונימי  ביום 18/02/2012 בשעה 11:47

  לכבוד שלי יחימוביץ

  ראיתי שאת תומכת בחוק הזנות וברצוני להתייחס…. מסתבר שכבר התיחסו להצעת חוק זו על גלי האתר, וגם עלו כמה גברים, אולם הם העלו את התנגדותם מנקודת מבטה של נותנת שרותי המין. חשבתי לעצמי שאת זה תעשנה אותן נשים טוב יותר והייתי מצפה מהגברים שיביאו את נקודת מבטם. בעיניי זה מגוחך שגברים ידברו רק מנקודת מבטן של נותנות שרותי המין, והייתי מוסיף, שבשל כך הם נשמעים  באוזני אפילו בלתי אמינים. יחד עם זאת קל להבין מדוע אין הם מגלים את ליבם, שכן הם כלואים במלכודת שמהותה היא מלכודת  בגדי המלך החדשים.  החלטתי להעלות דברים אחרים ומנקודת מבט אחרת ואני מקווה שתקראי  בתשומת לב.  אעשה זאת באופן אנונימי, לא בפני שאני מתבייש במעשיי, שאינם מוסריים או לא חוקיים לכאורה, אלה בגלל שאני מאמין שאלה ענייניים אינטימיים, ויפה להם הפרטיות.

  אתחיל מנקודה רחוקה לכאורה. איננו מאשימים אישה  שמקיימת  מין מזדמן, או מין לא משמעותי, משום שכולנו יודעים שאהבה וזוגיות הולכים יחד עם מין אבל ההיפך אינו נכון. מין לא הולך בהכרח עם אהבה וזוגיות. בדרך כלל נראה במין מזדמן  צורך בל יגונה.  רוב הנשים יודעות שהן יכולות להשיג מין מזדמן בקלות וללא תשלום משום שרבים הגברים הזמינים לצורך זה, ורוב הגברים ישתפו פעולה בחינם. אבל ביחס לגברים המצב שונה. גבר שמחפש מין חסר משמעות יתקשה בדרך כלל לקבל זאת ללא תמורה כלשהי.

  מעניין שגם מי שמגנים  אישה  שתעשה זאת למען טובות הנאה, למשל, כדי לסלול את דרכה בחיים דרך חדרי מיטות,  לא יעלו בדעתם להעניש אותה על כך. כלומר אם אישה סוללת את דרכה דרך חדרי המיטות של כל הקצונה הבכירה במשטרה היא בסדר. זה בסדר לקבל טובות הנאה תמורת מין זה בסדר, ולפחות חוקי  אבל לתת זה לא בסדר ולא חוקי.

  האם פועל ביניין שמעמיס בלוקים שעות רבות לא היה מעדיף ללטף אישה ולהביאה לסיפוק תמורת 200 שקלים לחצי שעה.  הוא היה מסכים ואף שמח לעשות זאת אך רוב הנשים יכולות לקבל זאת בחינם. וביחס לאותן נשים שלא יכולות לקבל זאת בחינם והיו רוצות, האם היינו רוצים להקשות אליהן עוד בכך שהיינו הופכים אותן גם לעברייניות.

  האם אפשר לקנות מישהו בסכום של 200 שקלים. נראה לי שדווקא תשלומים גבוהים הם מתכון לשעבוד אנשים (ביקור הגברת של דירנמט), סכומים גדולים כמו עשרות אלפי דולרים עבור תשעה חודשים של הריון  לא שלה זה יותר דומה לשעבוד תמורת כסף. למרות זאת איננו הופכים לעבריינים את אותם זוגות שמעסיקים פונדקאית. גם לא את אותם אנשים שמעסיקים עובדים זרים בתנאים קשים. אף אדם לא ראה את עצמו כשהייה קטן כמנקה את התחת של זקן עבור שכר זעום, למרות זאת אינך אומרת להוציא את אותם צרכנים של אותם שרותים קשים אל מחוץ לחוק. דווקא מסגיסטית שנותנת גם שרותי מין אינה חשה מושפלת ומנוצלת כשהיא עושה זאת תמורת שכר גבוה יחסית. ההיפך, היא מרוויחה די טוב וגם לא משלמת מיסים בדרך כלל.

  לא נראה לי שמטרת החוק היא להגן על נשים משום שיש כבר די חוקים נגד סרסרות, נגד עבדות, נגד אונס, נגד הטרדה, נגד כפית מין על מי שאינו כשיר שכלית או מכל סיבה אחרת. אין צורך בחוק שכל מטרתו בעצם לפגוע בגברים. מסתבר שיש כמיליון משתמשים בשרותי מין בחודש, אם נוריד את הזקנים והילדים, אנחנו מדברים על שליש מהגברים במדינה… כל חודש. המטרה היא, כך נראה לי, כמו סוונרולה בשעתו להפוך את רובנו לעבריינים. נגרום לכך שאנו נתבייש בצרכים שלנו. אנו נסתיר אותם. אנשים שיש להם רגשי אשם, נוחים לשליטה ולהשפלה.

  רוב הנשים שאני מכיר שנותנות שרותי מין עושות זאת בהסכמה ובתנאים טובים. ובאשר לאלה שמנוצלות, ויש כאלה, טוב תעשה חברות הכנסת והרשויות אם ימצאו   דרכים לעזור להן לצאת ממעגל חייהן הקשה על ידי השקעת כספים ומאמצים – דווקא מתוך הכספים הרבים שמתגלגלים בתעשיית המין לטובת אותן נשים, לא על ידי כך שהן תהפוכנה את הרצון הנורמלי של גברים במין מזדמן לפשע, ובוודאי לא על ידי הצעות מתנשאות של חינוך מחדש כמו שמקובל בסין הקומוניסטית.

  אי אפשר לעצור את הצורך במין מזדמן. הוא תמיד יצוץ בתחפושות שונות. טיפול מיני, סירוגייט, טנטרה, טיפול גוף נפש, אירוח, מסג ועוד ועוד ועוד. אבל אפשר לגרום לרובינו הגברים רגשי אשם, לגרום לכך שאנו נהייה בעיני עצמינו קטנים ועלובים. 

  לסיכום אני לא מתבייש בכך שאני רוצה לעיתים למצוא לעצמי מין לא משמעותי. ואני אפילו יודע שבכוונה אני רוצה שיהייה לא משמעותי… כדי שלא יפגע בדברים המשמעותיים בעיניי.

  אני לא רוצה לילל בזכות המסכנים, הרווקים, האימפוטנטים, הנכים, הם אינם הרוב כנראה למרות שגם אותם אני בודאי לא מגנה.
  אני גם מניח שלא תרצו לעשות outing לחייל שיריון שבא לחופשה ואין לו חברה.  אבל בודאי, אני מניח, שאתן רוצות לרדוף את עורך הדין שנמצא מקבל שרותי מין אצל מסגיסטית, או את חבר הכנסת שיתפס ובהחלט יהיה מאוד שמח לחשוף אותו קבל עם ועולם וגם לפני אישתו וילדיו.

  אני חושב שגם נשים וגם גברים רשאים לרצות ולקיים באופן דיסקרטי על פי רצונם מין מזדמן ובלתי משמעותי כשזה נעשה בהסכמה. זה נכון שנשים זקוקות לכך פחות, וזה נכון שלרוב הנשים שעושות זאת הדבר מתאפשר חינם, אבל אין לא הופך אותן לצדיקות גדולות יותר מאותם גברים שמוכנים לשלם לאישה שעושה זאת בהסכמה.

  מדובר בגברים שברובם הגדול, אינם מתכוונים לפגוע להשפיל או לשעבד נשים. הם נמשכים בעוצמה רבה לצורך הזה במין מזדמן, והם מוצאים נשים רבות אשר מסכימות ואף רוצות, כשהתנאים טובים, להעניק להם נחמה תמורת תשלום לא קטן כלל. אם התשלום נמוך מדי אזי יש להעלותו אבל לדעתי, במקרה זה התנאים אינם תנאי ניצול.

  זה לא הוגן ולא חכם להפוך אותנו לעבריינים. אל נא תהפכי את רובנו לשפלים ומושפלים בעיניי עצמנו ולעבריינים בעיניי החוק.

  • ש  ביום 19/02/2012 בשעה 11:39

   איך היית מרגיש אם אחותך או אמא שלך או הבת שלך היו הולכות להיות זונות?
   לכל אדם מגיע לחיות בכבוד שיתייחסו אליו בכבוד, לזונות אין כבוד,
   ומי שהולך לזונות רומס את הכבוד של בן אדם אחר כדי לספק את יצריו ולכן אינו מוסרי וראוי לגנאי.
   ולא משנה חוק כזה או אחר.
   גם אם הזונות עושות את זה מרצונן (הלא חופשי במרבית המקרים), זה לא לטובתן וזה פוגע בהן, החוק והחברה צריכים להגן על החלשים.

 • רון סי  ביום 18/02/2012 בשעה 11:59

  במקרים מסוימים יהיה גם שידול, לא רק סיוע.
  ואם השוטרים יעצרו את הגבר אבל לא את הזונה (על סיוע ושידול), האם יוכל הגבר לטעון להגנה מן הצדק, בשל אכיפה בררנית למשל?

 • אייל  ביום 18/02/2012 בשעה 16:30

  אני מניח שמה שיקרה זה שכל אותם בתי זונות יקראו לעצמם מכוני עיסוי (מה שהם עושים כבר ממילא) – ואני מניח שהחוק לא אוסר על קבלת מסאג' – ואח"כ לך תוכיח מה היה בחדרי חדרים.

  ואז למדינת ישראל יהיה חוק נוסף שהוא לא אכיף בעליל.

  • יוסי דר  ביום 18/02/2012 בשעה 17:24

   אייל,
   ישנם אנשים שאינם רוצים לבצע עבירות פליליות – גם אם ניתן להתחכם ולהסוות העניין, ואם צריכת שירותי מין תהפוך להיות פלילית – הם יפסיקו לצרוך את שירותי מין שכאלה.
   נוסף לכך, כיוון שהמדובר בעבירה פלילית, העבריינים יחששו להחשף יע"י המשטרה במהלך ההליך הפלילי הצפוי, ולא כל אחד אוהב ששמו יפורסם בנסיבות כאלה.

 • יוסי דר  ביום 18/02/2012 בשעה 17:24

  נינה, תודה

 • טל  ביום 18/02/2012 בשעה 23:17

  נקודה מעניינת.

  עוד נקודה מעניינת –

  "ולענייננו, ברור שזונה, באשר היא, מסייעת ללקוח שלה לבעול אותה"

  וגם

  ולענייננו, אישה שיצאה את ביתה בשעות הערב/לבשה לבוש כזה או אחר סייעה לאנס לאנוס?
  אדם שיצא מביתו עם סכום כסף סייע לגנב לגנוב?

  נדמה לי שהחקיקה או לפחות היישום בפועל התקדם (מעט) מאז הימים בהם האשמת הקורבן באופן הציני בו פירשת את החוק היתה טיעון סביר, אני מאמין שכך גם כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: