אילה חסון יקירת בית שמש

אני לא מכיר את אילה חסון מספיק כדי לדעת אם המיקרופון הוא זה שמשבש עליה את דעתה או שהיא באה כך מהבית.

חיטוט קל באינטרנט מלמד שגב' חסון היתה הראשונה לקבל את "אות מלכת המדבר להעצמה נשית", וזאת במסגרת פרויקט מלכת המדבר, השולח נשים למסעות אתגריים, ומוענק לנשים מובילות ופורצות דרך בחברה הישראלית, שפועלן ועבודתן מסייעות להעצמה נשית ולעידוד נשים להגשמה עצמית ופריצת גבולות המגדר. "אחת הנשים המצליחות בישראל" נימקה הוועדה שהחליטה להעניק לאילה חסון את האות.

אין ספק: אילה חסון היא אשת חיל שפרצה בדהרה את גבולות המגדר ופיצפצה את תקרת הזכוכית כאילו כלום.

והנה אילה חסון, אותה אילה חסון ממש, מגלה דעתה באזני המאזינים כי כל אימת שיש בוס שעלול להיכשל בעבירת מין כלפי מי מהכפופות לו – יש לסלקה מסביבתו ולהעבירה מתפקידה למקום אחר, וזאת כדי להסיר החשש שהבוס הנ"ל ייכנע ליצריו ויבצע עבירת מין באותה עובדת.

החרדים של בית שמש לא היו יכולים לבקש סיוע חשוך יותר מזה שהוענק להם על ידי מלכת המדבר.

נותר רק לברר עם הגב' חסון שאלה אחת קטנה: אם יום אחד תמצאי שמי מהממונים עליך חוטא בהרהורים כלפייך עד כדי חשש שיום אחד יצרו עלול לגבור עליו והוא יבצע בך עבירת מין – התואילי במקרה של חשש כזה לפנות את מקומך מבעוד מועד ולמצוא לך מקום עבודה אחר?

אות מלכת המדבר להעצמה נשית שהוענק לאילה חסון רוטט מבושה.

—————————————————————-

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • דרור בל"ד  On 27/01/2012 at 22:55

  רשימה יפה פרט לשתי הפסקאות האחרונות.

  הפסקה הלפני אחרונה מיותרת היות וזו שלפניה הייתה יכולה להיות punchline מעולה – סגנון של מרבית מרשימותיך. (אפשר גם להעלות תהיות לגבי סבירותה של פסקה לפני אחרונה זו, אך כדאי להתייחס לגופם של דברים ולא לגופה של דוברת, ולא נותר אלא לצטט את תגובתך מהפוסט הקודם: זה הכל בראש של הקורא)

  הפסקה האחרונה – ראה ביקורת על שירו של אחמד טיבי. תגובתו ("כוס אמוק בחולם, לא בשורוק") דומה לתגובתך המצוטטת.

 • השין גימל  On 28/01/2012 at 12:26

  אין כלל ספק שאיילה חסון "האמיתית" יצאה אל האור בכתבה הזו. אין כמעט משפט אחד שהיא אמרה בכתבה שאינו מזעזע משבע סיבות שונות. ושווה לקרוא את אורית קמיר באותו העניין.
  ואתאפק מלומר את כל הדברים הנוגעים לגופה של האיילה.

 • עודד  On 28/01/2012 at 12:34

  את התגובה הזאת פרסמתי גם ברשימתה של אורית קמיר שהתפרסמה גם באתר זה וגם באתר במחשבה שניה וגררה מעל 120 תגובות עד כה. שווה קריאה!
  בעולם החי השונות בין פרטי אותו המין מזערית. פרט שונה גורם אי נחת לפרטים האחרים ואם הוא שונה באופן ניכר הוא יכול אף לעורר תחושת איום. ובדיוק מסיבה זאת אשה יפה מאד, כלומר שונה במידה ניכרת מהאשה הממומצעת בקבוצה רגילה, תעורר תחושת אי נחת ואף איום. הדבר נכון גם לגבי המכוערת. למצוע תכונות המין בכל הפרטים יתרונות ניכרים במלחמת ההשרדות של המין. זה הוא הטבע וזהו גם הטבע האנושי. איתו לא ניתן להתווכח. מערכת המוסר המודרנית המטיפה לחופש מרבי ולקבלת כולם, כולל השונים והחריגים, במעמד שווה עומדת בסתירה לטבע ולטבע האנושי. לכן כל כך בקלות אנו מדרים את החריגים ומתקשים להבין שהדבר עומד בנגוד למערכת המוסר הכפויה עלינו לקיום החברה האנושית. ההדרה הטבעית לעומת הפנמה ופעולה על פי כללי המוסר היא המדד הבדוק להבחין בין חיות אדם לאנשים.
  איילה חסון כתבת מצויינת וצר לי להווכח שוב שמצויינות מיקצועית אינה מעידה על תכונותיה האנושיות כפי שבאו לידי בטוי בדבריה.

 • יוסי דר  On 28/01/2012 at 13:53

  נינה, תודה

 • יוסי דר  On 28/01/2012 at 20:13

  נטלי, תודה

 • דרור בל"ד  On 29/01/2012 at 03:40

  חבל שלא הבאת נימוקיה של אילנה המרמן, גם הם פורסמו בהארץ, בלשונה שלה. אני סבור כי הדבר האחרון שעניין אותה היה מוצאו של אותו תת ניצב אשר על פשעיו הרבים כמדכא פלסטינים הרחיבה בידיעה שפורסמה שם. ואולי גם ללאור יש עניינים עם המרמן או אולי עם עם עובד? אינני יודע. מה שברור הוא כי עופר עיני הוא אוייב הציבור המסוכן גם לי, האשכנזי, וגם לך, ובעצם לכל אדם בישראל. לגייס גם אותו לעניין המאבק המזרחי יביא למאבק זה עוד ועוד מתנגדים, חלקם צבועים אך חלקם ענייניים.

  מאמרים מצויינים של ענת סרגוסטי – "אפליה אסורה, אפליה מותר" ושל מרב מיכאלי – "לא שחור ולבן" – שפורסמו ב'הארץ' בסמוך לפרסומו של לאור, כולם בנושא הצביעות של האשכנזים בדבר האפלייה בקרית מלאכי – משרתים טוב הרבה יותר את המאבק המזרחי. ההיטפלות לאילנה המרמן אינה במקומה לדעתי, וההסתמכות על דבריו של יצחק לאור (הקרוב הרבה יותר לדעותיי הפוליטיות מאשר דעותיהן של שתי אלו) עלולה להיות מלכודת. תמוה ביותר כי לאור מגן על עיני, ומשתמש דווקא במוצאו של זה על מנת להגן עליו. משהו נראה לי חשוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: