לדחות על הסף את העתירה נגד מנכ"ל רשות השידור

אגודת העיתונאים של תל אביב עותרת לבג"צ נגד בחירתו של יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור.

טענתה העיקרית של האגודה היא שהמדובר במינוי פוליטי פסול – באשר ועדת האיתור שבחרה ביוני בן מנחם, מורכבת, לטענת האגודה, מאנשים פוליטיים המקורבים לראש הממשלה.

יודגש: האגודה אינה טוענת שיוני בן מנחם הוא איש פוליטי; לטענת האגודה, הוועדה שבחרה בבן מנחם היא זאת בעלת הזיקה הפוליטית, וכדברי האגודה: "קיים זיהוי פוליטי של חברי ועדת האיתור עם ראש הממשלה".

במילים אחרות, ועדת האיתור הינה, אליבא דאגודת העיתונאים, גוף פוליטי, ולכן היא פסולה מלבחור את מנכ"ל רשות השידור.

וכשזו הטענה של האגודה יש לדחות את העתירה שלה על הסף, וזאת – בנימוק של שיהוי.

במה דברים אמורים:

ועדת האיתור שנועדה לבחור את מנכ"ל רשות השידור נבחרה (פה אחד) על ידי מליאת רשות השידור בתאריך 23 מאי 2011, כלומר לפני יותר מחדשיים.

הדעת נותנת, שאם יש לאגודת העיתונאים טענות כנגד ועדת האיתור על היותה גוף בעלת זיהוי פוליטי – מן הדין היה שתעתור לפסילתה מיד לאחר שנבחרה, ולא תמתין עד לאחר שהוועדה תסיים את תפקידה ותאתר מועמד לתפקיד.

בהמתינה להחלטה של ועדת האיתור מעידה אגודת העיתונאים על עצמה כי היא היתה מוכנה לחיות עם כך שהוועדה הינה בעלת זיקה פוליטית, ורק משהוועדה איתרה ובחרה מועמד שאינו נראה לאגודה – או אז היא נזעקה ושלפה את הנימוק הפוליטי כנגד ועדת האיתור. במילים אחרות, אילו בחרה ועדת האיתור באדם שהאגודה חפצה ביקרו, הנימוק הפוליטי לא היה עולה על דל שפתותיה.

הנה כי כן, ההשתהות של אגודת העיתונאים בהגשת העתירה – שהמתינה לסיום עבודתה של ועדת האיתור כדי להחליט, על פי התוצאות, אם להגיש עתירה – ההשתהות הזו מהווה בנסיבות העניין שיהוי בלתי סביר, ובנסיבות העניין היא אף מצביעה על כך שאגודת העיתונאים באה לבג"צ בידיים לא נקיות, ולכן יש לדחות את העתירה על הסף.

אבל גם לגופו של עניין:

אגודת העיתונאים טוענת כאמור כי: "קיים זיהוי פוליטי של חברי ועדת האיתור עם ראש הממשלה". והנה מתברר כי ועדת האיתור, המונה בסה"כ חמישה חברים, כוללת בתוכה גם את דיקאן מכללת שערי משפט, ד"ר אביעד הכהן, וכן את השחקנית יונה אליאן, שהצביעו אף הם בעד מועמדותו של יוני בן מנחם.

ובכן, כיצד תסביר אגודת העיתונאים את העובדה שגם יונה אליאן וגם ד"ר אביעד הכהן הצביעו עבור יוני בן מנחם? האם אגודת העיתונאים טוענת שד"ר הכהן ויונה אליאן נגועים גם הם בקירבה פוליטית לראש הממשלה?

מוסיפה האגודה ומביאה בעתירתה טענה שמעמידה את האגודה באור מגוחך, מטופש, ומביך עד כאב: האגודה טוענת שיוני בן מנחם מבצע עבודות פרטיות ללא היתר. ובכן, מהן העבודות הפרטיות הנפשעות הללו? נא להחזיק חזק: לטענת אגודת העיתונאים, יוני בן מנחם כותב, אחת לשבוע בערך, מאמר במדור הבלוגים של news1.
דומה, שטענה מעין זו יכולה לפרנס בכבוד כמה וכמה סטנדאפיסטים במשך חודשים ארוכים.

ואם יהיה מי שיקיש בגוגל את הערך "יוסי בר מוחא", כי אז הוא יתקשה להימלט מהמחשבה העגומה, שכל העתירה הזו לבג"צ לא נולדה אלא כדי להסיח את הדעת מהסכסוכים הפנימיים בתוך אגודת העיתונאים.

———————————————————-

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: