בעקבות קצב – אולמרט צריך להתחיל לדאוג

גזר הדין של הנשיא לשעבר משה קצב אמור להפוך את מעיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

כי התברר לאולמרט מה שידוע כבר אלפי שנים: העם אוהב את מנהיגיו – במיוחד כשראשיהם מותזים.

בשפה עכשווית קוראים לזה חגיגה לדמוקרטיה.

ואם ההמון אוהב את החגיגה הזו – בית המשפט כמובן שיספק לו אותה.

אהוד אולמרט כבר מבין, שכאשר מנהיג בדרג של נשיא המדינה הולך לכלא לשבע שנים, נפרץ כאן מעין מחסום בתודעת הציבור, וכאשר יגיע תורו של אולמרט – יהיה זה כבר עניין של הרגל.

וההרגל הזה יהיה בעוכריו של אולמרט.

אולמרט יודע היטב, שבעקבות משפט קצב והגיבוי הציבורי הרחב שהוענק לבית המשפט – הן בהכרעת הדין והן בגזירת העונש – גבר בטחונן העצמי של מערכות האכיפה והצדק, והדבר יקבל את ביטויו בטיפולן של המערכות הללו בתיקים הפליליים של אולמרט עצמו.

כדאי, איפוא, שאהוד אולמרט ילמד לעומק את פרשת קצב על כל היבטיה ותוצאותיה ויסיק מכך מסקנות באשר להתנהלותו הוא.

אלא אם כן אהוד אולמרט כבר מכור לספינים ולשטיקים שהוא מפיק חדשות לבקרים והפך אותם לתכלית חייו.

——————————————————–

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דרור בל"ד  ביום 25/03/2011 בשעה 01:07

  הרשימה הזו מזכירה בסגנונה את הרשימות על גלנט (ינואר שנה זו). כאש כן עתה אחמיא על סגנון הכתיבה, אזכיר כי מדובר בפושע מלחמה,ואתמה על השורה האחרונה, המקלה לכאורה בפשעיו של הנידון.
  מדוע לכאורה? על כך ענית (למגיב אחר): "אני נגד צביעות – במיוחד של הממונים על האכיפה והשפיטה.
  כשאני רואה בכירים – במיוחד במערכת המשפט שם למעלה – עושים מעשים שגלנט אפילו לא מסוגל לחלום עליהם – הפרופורציות הופכות יותר פרופורציונליות.
  למשל: מה יותר חמור – הגשת תצהיר כוזב לבג"צ, או כתיבת פסק דין כוזב ע"י בג"צ?[סןף ציטוט]

  אלא שאין דין אולמרט כדין גלנט, לא כאן ולא בהאג. דין אולמרט כדין קצב, לפחות ע"פ מה שמכונה בפרופגנדה הציונית "חגיגה לדמוקרטיה". העם אמנם אוהב את מנהיגיו במיוחד כאשר ראשם ניתז (אלא אם כן גזר הדין ניתן בהאג), אך במקרה זה, למרות הצביעות הזועקת לשמיים של הממונים על האכיפה והשפיטה (ודוגמאות יש למכביר, חלקן מופיעות באתר זה וחלקן מתורגמות להולנדית), יש לברך על התעקשות התקשורת, ובעקבותיה על ההתעקשות הצפוייה של בית המשפט, להחמיר עם אולמרט ועם שכמותו (אם קיימים).

  "כדאי, איפוא, שאהוד אולמרט ילמד לעומק את פרשת קצב על כל היבטיה ותוצאותיה ויסיק מכך מסקנות באשר להתנהלותו הוא" עלול לרמוז על תמיכה כלשהי באולמרט, גם אם יוצהר כי הדאגה היא אך ורק להלכי משפט תקין ולסדר עדיפויות סובייקטיבי. נכון יותר לדעתי יהיה לקוות כי כדאי שבכירים במערכת המשפט ילמדו לעומק את פרשת קצב ויסיקו מכך מסקנות. אולמרט, אם החשדות המיוחסים לו יתבררו כנכונים, ראוי לאותו יחס שקיבל קצב הן מהתקשורת והן מאותן אלו שכונו בפי גורמים מסויימים "המפגינות הרעשניות".

 • Gali  ביום 25/03/2011 בשעה 16:32

  נראה לי שבית משפט עליון בערעור יוריד קצת לקצב איזה שנתיים מהעונש.
  אבל לדעתי היה צריך לפסוק לקצב שישלם סכום גבוה יותר של פיצויים לקורבנות. כי הוא גרם להן נזק אישי כבד. לקורבנות לא משנה כמה שנים הוא ישב בכלא, שמעת את א': מה שעניין אותה זה ההרשאה, לא כמות השנים שהוא ישב בפנים. גם אם הוא ישב בפנים ארבע שנים – זה עונש טוב, כי הוא ישב בכלא.
  הנזק כבר נגרם לקורבנות. ולכן לדעתי סכום הפיצויים כאן חשוב – שישלם לקורבנות וישלם הרבה כדי שיהיו להן חיים טובים ונוחים וכדי שהן עצמן תוכלנה להשתקם וללכת לטיפול טוב (שעולה גם כסף).
  לעומת זאת, אהוד אולמרט לא אנס ולא פגע בנפשן של נשים. אין נשים שזקוקות לשיקום נפשי או פיזי. זה כמו תאונת דרכים – בתאונה הנפגע זקוק לשיקום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: