אל ג'זירה גונבת את המהפכה

ישראל חייבת להעביר מסר ברור לשליט קטר, ובאמצעותו לתחנה שלו אלג'זירה, שיתחילו להרגיע.

כי ברור הדבר שהתחנה הנבזית הזו היא זרוע איראנית של ממש – לא פחות.

הסוכנים האיראנים הללו שפכו אוקיינוסים של כסף והשקיעו באולפנים משוכללים, באנטנות גבוהות, בחוות של צלחות לוויין, בעיתונאים כאילו דעתנים, במגישות מצודדות וכיוצא באלה אביזרים השייכים לעולם התקשורת וחופש הביטוי ויצאו למלחמת קודש.

אילו היתה מלחמת הקודש הזו מסתפקת בהפלת משטרים עריצים – היא היתה ראוייה לכל שבח.

אלא שהפלת העריץ היא כידוע חצי עבודה, ויש לכונן משטר אחר תחתיו.

ואפרופו משטרים עריצים – מה עם סוריה? למה מצרים כן וסוריה לא? סוכנים איראנים כבר אמרנו?

בשעות קריטיות אלה, כשהמהפכה במצרים מחפשת כיוון, מוצאת אלג'זירה לנכון להראות שוב ושוב את הנשיא המודח חוסני מובארכ לוחץ ידיים עם מנהיגי מדינת ישראל, והמסר ברור: הסתה נגד ישראל ושינוי כיוון על פי תכתיבי האג'נדה האיראנית.

וכשהמצב כה נזיל ורגיש – אין להסתפק בהחרמת עיתונאי אלג'זירה.

יש להתייחס לאל ג'זירה כאל כלי מתוחכם ומשוכלל המשמש להגשמת מטרות של משטרים חשוכים – על כל המשתמע מכך.

 ———————————————————-

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • תרצה  On 12/02/2011 at 14:55

  לצערי, או לשמחתי, אין לי אל-ג'יזרה בחבילת הצפייה. אני מכורה לרשתות זרות אחרות כגון "סקיי ניוז" CNN ו BBC עולמי, ומזפזפת בין הערוצים המקומיים לבינם.
  מעניין מה שאתה מציין כאן לגבי ה"מזימה" האיראנית. זה אינו משתקף באף אחת מהפרשנויות שהיו עד כה בערוצים שבהם צפיתי.
  השאלה מה יהיה עכשיו – מי ימלא את הוואקום שנוצר – צריכה להיות מופנית דווקא לכל המדינות מהמערב והאמריקאים בראשן. כולם רצו שמובארק ילך. ומייד. וכל הנאורים הללו לא שיתפו את הקהל בשאלת הממשיך/ההמשך (אני בספק אם מי מהם בכלל חשב על זה – קודם כל שילך ושתהיה דמוקרטיה….)

  • יוסי דר  On 12/02/2011 at 17:16

   גם לי אין אל ג'זירה בחבילה – אני רואה אותה באינטרנט.

   לגבי האוריינטציה האיראנית – יש להביא בחשבון שחלק נכבד של אוכלוסיית קטר הם שיעים (ממוצא עיראקי כמדומני).

   ואגב, אל ג'זירה לא מסתירה את תמיכתה גם בחיזבאללה.

 • רני  On 12/02/2011 at 16:41

  אחת התגובות החכמות נבונות ונכונות ביותר בעת האחרונה.
  קטאר מדינה בלי בחירות בלי מפלגות, בלי חוקה, בלי הפרדת רשויות, בלי זכויות מיעוטים וכ"ו. כל החוק מסורתי, חלקו לא כתוב, בנוי על השריעה ופירושה בידי אנשי השליט. מעט אזרחים, כל העבודה בביצוע זרים חלקם בתנאי עבדות ממש. שליט יחיד קיבל שלטון ע"י הדחת אביו. אל ג'זירה בבעלות מוחלטת של השליט. כסף קונה הכל. כנראה שרכשו את ההדלפות של המדליף האוסטראלי. ראוי להניח שמה צריך שומרים מה שמזיק לקאטר מושמד. ברית טמאה, אנטי ישראלית בוטה, עם הגארדיאן ועוד עיתונים במערב. NYT ויתר המדיה בארה"ב ואירופה שותקת בעניני קאטאר כמו דגים מתחת למים. כבר יש לאל ג'זירה חטיבה יהודית של שונאי ישראל מארה"ב ואירופה המניבים כתיבת שנאה עמוקה. העסק מתוחכם ומצויד להפליא. במלחמות עירק ניסה להטיף בצורה חצופה ובוטה נגד ארה"ב וכתוצאה נהרגו מאנשיו וכנראה הגיעו אם ארה"ב לאיזה הסדר. כמו שכתבתי, כל הכבוד על הבלוג והאמירות הנכונות, נקווה שישהיה מי שישמע והכי חשוב, יעשה.

 • דרור בל"ד  On 12/02/2011 at 17:23

  דעה שונה, תוקפנית לא פחות משלך, פירסם השבוע סלמאן מצאלחה בהארץ:
  "יש לומר בפה מלא: ארצות הברית אינה מעוניינת בהשכנת שלום במזרח התיכון. השלום באזור זה אינו בראש מעייניה, ומעולם לא עלה בקנה אחד עם האינטרסים שלה.

  ייתכן שהדברים נשמעים הזויים לאוזניים שאינן ידועות ברגישות יתר לרחשי האזור. מי שסבור כי תחנת אל-ג'זירה היא שופר של האיסלאם הרדיקלי, המסכן אינטרסים אמריקאיים, מוזמן לרענן את זיכרונו ולעדכן את דמיונו. שכן האיסלאם הרדיקלי הזה הוא בן הטיפוחים של הממשלים האמריקאיים השונים.

  מכאן, שהאינטרס האמריקאי הוא המשך המדיניות של שלהוב היצרים, גם באמצעות אל-ג'זירה, כדי לעורר דאגה במשטרים ערביים, שכל קיומם נשען על התמיכה האמריקאית. וכך יכולה ארה"ב להמשיך לטעון, שקידום עסקות הנשק עם מדינות האזור העשירות נובע מדאגה לאזור".
  מתוך: סלמאן מצאלחה | גולם אמריקאי
  https://haaretz.co.il/hasite/spages/1214609.html?more=1

  והעם המצרי, יחד עם כל העולם הערבי (פרט לבעלי האינטרסים – כלומר מנהיגי אירן, ארה"ב, קטאר וכמובן ישראל), הוא בסה"כ רוצה לחיות ע"פ חוקי כבוד האדם וחירותו. המאבק בין בני אור ובני חושך, כפי שהגדיר בשעתו ג'ורג' בוש, אינו בין הממשל האמריקני ונגזרותיו לבין נשיא אירן וגרורותיו, אלא בין עמים מדוכאים לבין שליטים רודנים. באתרי קונספירציה שונים בארה"ב (אלה הטוענים כי הממשל האמריקני שותף מלא בתכנון ובביצוע הפלת התאומים) אמרו מזמן כי מי ששולט בעולם הם המנהיגים הרודנים. שם הם מכונים אלומינטים, וכבר נכתב ספר בנושא : מועדון בילדנברג.

  מי שקורא את אלכס ג'ונס (infowar)בקביעות לא התפלא כלל מרשימתך זו, כמו גם מרשמיתו של סלמאן מצאלחה. מי שלא קורא ישב יום אחד, בדק מה שבדק ולבסוף פירסם רשימה משלו בנושא: "מי הרג את רפאל איתן"? (האמורי)
  http://haemori.wordpress.com/2010/05/26/conspiration/

  בניגוד לדעתך, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, בניגוד לדעת אחמדינג'ד, ישנו מה שנקרא רצון העם. גם בעזה (הם ירו עלינו קסאמים) ישנם גילויי התנגדות למשטר האימים של החמאס, מה שמעורר חשד כבד כי אלכס ג'ונס לא טועה. הציונים בעד דיכוי הפגנות אלה, בדיוק כפי שהם בעד המשך שלטונו של מובארכ, והמשך שלטונו הלא לגיטימי של אבו מאזן ובריוניו.

  ראו גם כאן: "אלכס ג'ונס מציג: המשחק הסופי – תוכנית המתאר לעבדות גלובלית".
  http://www.wnet.co.il/view.link.php?lid=110526

 • אזרח.  On 12/02/2011 at 22:31

  אל ג'זירה אחלה תחנה.חכמה ודעתנית.תענוג לצפות בה.קטר? הלוואי על רבים.כששכר הבסיס הממוצע בקטר הוא 3,000 דולר לחודש ,והממשלה נותנת הלוואה נוחה ביותר של כ-220 אלף דולר לדיור , על מה ייצא הקטארי להפגין?

  • דרור בל"ד  On 13/02/2011 at 00:39

   תענוג לצפות בה בגלל הפרשנים האובייקטיבים, ובייחוד הפרשן לענייני ציונים, על אפו וחמתו של סלמאן מצאלחה מחד ושל יוסי דר מאידך. אני לא מוצא קשר בין "להראות שוב ושוב את הנשיא המודח חוסני מובארכ לוחץ ידיים עם מנהיגי מדינת ישראל", ובין "והמסר ברור: הסתה נגד ישראל ושינוי כיוון על פי תכתיבי האג'נדה האיראנית". לגבי החלק הראשון של המסר, אני מודה: אני מיתמם. לגבי החלק השני, הקושר בין כל מי שמעביר ביקורת לגיטימית על ישראל או על מי שמשתף פעולה איתה לבין אג'נדה איראנית, אני מתנגד.

   כדאי להבהיר שוב כי לא כל מי שטוען לאי לגיטימיות של ישראל כמדינה ציונית (והציונים יגידו מדינה יהודית) תומך באג'נדה של אחמדינג'ד, המכונה כאן – בניגוד להסכמתו של העם האיראני – האג'נדה האיראנית.

 • יער  On 15/02/2011 at 15:13

  האם גם המאמר הזה מאלג'זירה הוא "זרוע איראנית"?
  http://bit.ly/hLGW9s

  האם המאמרים הבאים מאלג'זירה מבטאים תמיכה במשטר של סוריה?
  http://bit.ly/e7KbuS
  http://bit.ly/ieJSkZ
  http://bit.ly/ibBvDB

  • יוסי דר  On 15/02/2011 at 19:12

   ליער,
   להביא אסמכתאות מאתר בשפה האנגלית של תחנות טלוויזיה בערבית – ואל ג'זירה בכלל זה – זה פשוט לא רציני.
   ההבדל בין מה שמראים באנגלית לבין הערבית הוא שמים וארץ.
   הסיבה ברורה: קהל היעד של האנגלית הוא העולם המערבי, ושל הערבית – הערבים.

   עקבתי אחרי החדשות באל ג'זירה היום:
   בעשרים הדקות הראשונות של המהדורה נתנו אייטם על מצרים – כולל פרשנויות הפגנות ומהומות וכו' וכו'.
   אח"כ במשך כמה דקות – המהומות בתימן, ואח"כ כמה דקות המהומות בבחריין.
   רק כעבור כמעט כחצי שעה הביאו את הסיפור האיראני. ואיך הביאו אותו? לא הראו שום הפגנות ושום מהומות או תמונות מהרחוב. הביאו פרופסור מאוניברסיטת טהראן שיסביר מה קורה.
   מיותר לספר מה הנטייה ומה אופי ההסברים של פרופסור המכהן כיום באונ' טהראן.

 • רני  On 15/02/2011 at 19:20

  איזה שקרנים !
  למי בדיוק נותנת משלת קטאר הלוואה? פועל מבנגלה דש מקבל כזו הלוואה?שכר ממוצע? מי חישב מי כתב. לכל השדים והרוחות לא נמאס מהשקר והכזב. הייתי בתור ימאי באיזור לפני שנים. הזרים מדרום מזרח אסיה הם ממש עבדים ללא זכויות לא חוק ללא משפט. המקומיים בקושי עובדים. חברות משטרה אכזריות ובהמיות. שביתה? בנסיכויות המפרץ הפרסי?

  אלג'זירה אינה אוביקטיבית בשום נושא ובשום עניין. מתי בפעם האחרונה ראיתם כתבה על זכויות עובדים זרים במפרץ הפרסי? על השיעים בערב הסעודית, על השקעות כספים של קאטאר או עומן או אחרים בעולם המערבי, על השפעת מחירי הנפט על עמי אפריקה, על ביקורת על האיסלם, מה באמת אנחנו יודעים מביקורת ספרות וממחקרים מודרניים על מוחמד – לא יודעים כלום. מתי ראיתם מוסלמים מתונים מאלבניה למשל מדווחים חדשות, מתי ראיתם כתבה על בריחת הנוצרים מארצות ערב, בידקו איך הטבח ההדדי בעירק מסולף ומכוון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: