ישראל קסטנר – הגילוי הלא נאות של מרב מיכאלי

 

אין לצפות ממרב מיכאלי לאובייקטיביות שעה שהיא כותבת על סבה המנוח ישראל קסטנר.

 

יתרה מכך, מרב מיכאלי עצמה מעידה למעשה, שאין היא אובייקטיבית – באשר היא מקפידה לציין בגוף המאמר אודות קסטנר כי "לצורך הגילוי הנאות – אזכיר שהוא גם סבי".

 

אבל להלעיט את הציבור בשקר גס ובוטה ומקומם – אין היא רשאית בשום פנים ואופן. 

 

"ישראל קסטנר הציל מאות אלפי יהודיות ויהודים בהונגריה מהשמדה, באמצעות משא ומתן שניהל עם קצינים נאצים בדרגות שונות" – משקרת לנו מרב מיכאלי במצח נחושה.

 

כי מאות אלפי יהודי הונגריה לא ניצלו – לא על ידי קסטנר – לא במשא ומתן ולא בשום דרך אחרת.

 

כי מאות אלפי יהודי הונגריה – בהם סבי, סבתי, דודיי ודודותי מצד אבי – הובלו אל משרפות אושוויץ.

 

ואבי שהובל עמהם – ניצל מהאש כדי לספר את הזוועה.

 

"קסטנר מכר את נשמתו לשטן" קבע השופט המחוזי בנימין הלוי – קביעה שנמחקה על ידי בית המשפט העליון בהוקוס פוקוס משפטי שמצריך, כשלעצמו, דיון אובייקטיבי ומעמיק.

 

ועכשיו, מעשה שטן, באה נכדתו ובמשיכת קולמוס משכתבת את ההיסטוריה, ומסיטה את רכבות המוות שדהרו במסילות לאושוויץ – היישר אל עולם של אגדות ושקרים תלויים על בלימה.     

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יונתן  ביום 20/04/2009 בשעה 21:09

  שבישראל מטפחים את תרבות המוות ולא את תרבות החיים ולפי התרשמותי המאמר לא נועד לזכות את סבה כמו שנועד לתמוך בטענה זו.

 • מיכאל  ביום 20/04/2009 בשעה 21:59

  החדש שהופק על הפרשיה. הסרט מוטה חד צדדית לטובת סיפורו של קסטנר, ולנו, שמביטים מן הצד ולא יודעים מה האמת האבסולוטית (יש בכלל כזו), לא נותר אלא להשאר עם השורה התחתונה של רצח מאות אלפי יהודים, ובתווך – פרשייה שממשיכה להסעיר עד היום את המעורבים וצאצאיהם.

 • שאול  ביום 20/04/2009 בשעה 22:08

  היא לא טוענת שסבה הציל את כולם. בקיצור, מה אתה קופץ?!

 • קורא אנונימי  ביום 20/04/2009 בשעה 22:59

  כי היא אומרת "מאות אלפים".
  אולי בכלל מיליונים?

  קסטנר אולי הציל (ואני אומר בכוונה אולי) כ1600 איש (זה אפילו לא "אלפים"). יש כאן הפרזה של שלושה סדרי גודל.
  למי שלא אוהב הפרזות, זה צורם. למי שמשפחתו לא הצליחה להמנות על הניצולים (בעיקר אם יש חשדות ל"פרוטקציה") הדבר קצת יותר מצורם.
  בקיצור – מה אתה קופץ?

 • ניר  ביום 20/04/2009 בשעה 22:59

  זה לא מפתיע, כי בחברה שלנו עכשיו את האמת לא קובע המלומד ולא השופט, קובע המיני-סלב.

 • יגאל סתיו  ביום 20/04/2009 בשעה 23:01

  נניח שקסטנר לא היה מציל את נוסעי אותה רכבת. זה מה שהיה מציל את בני משפחתך מהרוצחים הללו? זה שגם האחרים היו נרצחים?

 • דודי  ביום 21/04/2009 בשעה 00:14

  לקסטנר היו משאבים, הייתה לו עמדת כוח מסוימת והיו לו בעלי ברית בפוטנציה להצלת יהודים בצמרת ההונגרית ובין דיפלומטים ממדינות ניטרליות. דרך הפעולה שבה נקט (מו"מ עם הצמרת הנאצית, תוך הרגעת היהודים) הייתה גרועה ביותר, ובולט הניגוד בינו לבין משה קראוס, שפועלו הושכח, ושבאמת סייע להציל רבבות.

  מוטב היה למיכאלי לדבר פחות, ומוטב היה לולא ניתנה במה לשקריה.

  עדות של משה קראוס אפשר למצוא כאן
  http://www.daat.ac.il/daat/hungary/document/58.htm

 • איריס  ביום 21/04/2009 בשעה 00:16

  זקוקה לבחורה תמימה ויפת נפש בתור קישוט והסוואה. בישראל מקובל למנות לתפקיד אשה נאה, בעלת אידיאלים כנים וטובים, שעונדת רטיה לעיניה וחרב (או עט מחודדת) בידיה. אין לבוא בטענות לכותבת שרצה אל השוחות בשביל האחרים (שחיים די טוב ובנוחות מאז ומעולם, במקום טוב באמצע הממסד, כולל הבטחוני).

  זו תמצית "השיטה" לא ?
  הארץ תמיד תפקד בתור המגאפון.

 • שאול  ביום 21/04/2009 בשעה 00:54

  אני לא הסטוריון אבל בדיקה אקראית בגוגל של שלושה מקורות שונים מראה כי רק על רכבת המיוחסים היו כ1700 איש. בהמשך כחלק ממערכת היחסים של קסטנר עם קורט בכר נשלחו שישה משלוחים של קרוב ל18000 איש בכל אחד למחנות עבודה. רובם שרדו. בהמשך, שוב במסגרת פעילותו של קסטנר עם קורט בכר נמנעה הוצאתם להורג של עשרות אלפי יהודים במחנות ברגן בלזן, מטהאוזן וטריזנשטט. לדעתי יש לנו כאן כבר יותר ממאה אלף.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 20/01/2012 בשעה 01:06

   אתה מסתמך על טענתו של קסטנר עצמו – ואולם במשפט קסטנר קבעו השופטים כי אותם 18000 יהודים מדברצן ניצלו בשל בעיות של הנאצים ולא בגלל פועלו של קסטנר! על כך שקסטנר שיקר במשפטו דומה שאין איש חולק, כך שקשה להסתמך על עדותו בעניין זה – אגב, גם 20,000 אינם "מאות אלפים"!

 • גיל  ביום 21/04/2009 בשעה 10:00

  או אפילו אלפים? זה לא משהו ראוי לציון? זה מזכיר לי את הויכוחים שיש לפעמים האם נהרגו 6 מיליון יהודים או 6.5 או 7, המספר באמת משנה או המהות?

  אני חושב שקסטנר עשה מעשה מדהים בתנאים בלתי אפשריים. אז נכון, הוא לא הציל את כולם או אפילו את הרוב, אבל כשהאלטרנטיבה היא לא להציל אף אחד אז כל אחד ואחד שהוא הציל ראויים לציון.

  בלי קשר להיבט המשפטי, המשפט "מכר את נשמתו לשטן" מאוד מקומם ושגוי בהרבה רמות.

 • יוסי דר  ביום 21/04/2009 בשעה 10:49

  גיל,
  הטענה העיקרית נגד קסטנר היא שהוא שיתף פעולה עם הנאצים ואיפשר להם לבצע את מעשה ההונאה כנגד מאות אלפי יהודי הונגריה שלא הוזהרו שהם עומדים להיות מובלים לתאי הגאזים.
  אילו הוזהרו בזמן – גם על ידי קסטנר – חלק גדול מהם היו מספיקים להימלט אל רומניה השכנה, ועל כל פנים הם לא היו עולים על הרכבות בקלות שכזו.
  כיוון שמבצע ההונאה היה מושלם נזקקו הגרמנים ללא יותר מ-150 אנשי אס אס כדי לבצע את זממם ולהוביל מאות אלפי יהודים לאושוויץ.

  ועוד לא דיברנו על העדות שנתן קסטנר במשפטי נירנברג לטובת קורט בכר – עדות שהצילה את בכר מחבל התלייה. הסיבה לעדות הזו נותרה עד היום בגדר תעלומה.

 • אורה  ביום 21/04/2009 בשעה 10:57

  נראה שהנושא הזה ימשיך להיות שנוי במחלוקת זמן רב, כי תלוי באיזו גירסה אתה דבק: קראתי מזמן ספר של עמנואל פרת, שהוא למעשה קובץ דיווחים 'יבשים' מבית המשפט שפורסם בעתון 'העולם הזה'בזמן אמת של מפשט קסטנר. הדיווחים האלה, למשל, מעמידים את קסטנר באור חיובי: זו לפחות היתה התרשמותי, בעיקר לאור המשפט 'כל המציל נפש אחת'..

 • מיקיס  ביום 22/04/2009 בשעה 07:06

  משך ששה חודשים שהה קסטנר במטה בגסטפו, התיידד עם קצינים נאצים, שיחק עמם קלפים ונסע במכוניותיהם.

  את המידע הרב שהגיע לידיו בכמה דרכים, החל מרודולף ורבה שברח מאוושויץ, הרב ויסמינדל מסלובקיה, ועד חנה סנש ופרץ גולדשטין שנשלחו מהארץ, השתיק, העלים, טשטש והסווה ביסודיות.

  הוא ידע על תכנית הטרנספורט של שלושים אלף יהודי קלוז', ביקר אותם יום לפני המשלוח למחנה המוות, ולא אמר מילה!!!! (אגב, באותה עת שמרו על המחנה שמונה-עשר חיילים נאצים), וכמו שנכתב – לא דברנו על העדות לטובת קורט בכר.

  כל העובדות הללו הוכחו מעל כל ספק במשפט וראו פרוטוקולים מפורטים בספרו של עו"ד שמואל תמיר.

  בקיצור, לא 'שנוי במחלוקת' אלא עובדות מוצקות ומוכחות המחייבות את הוקעתו של קסטנר מול מניפולציות רגשיות ועלובות.

 • רמי רוזן  ביום 02/09/2009 בשעה 23:42

  היום שמעתי מישהו בתוכניתו של ירון אנוש חיפוש קרובים, אשר דיבר על הנושא ולפי מה ששמעתי כל מי שחשב את קסטנר לצורר, טעה בגדול. הוא אכן נוקה מכל אשמה לאחר הירצחו. המשפט אשר מהדהד בראשי הוא: לא מכר את נשמתו לשטן, אלא עבד וניצל את קשריו עם השטן כדי להציל יהודים

 • איל ניסן  ביום 30/04/2011 בשעה 23:51

  חייבים לדבר עם החמאס!!! 30/04/11 | 23:34
  לפי כל הנתונים האלה לדעתי צריך לעלות לדיון ציבורי את צידקת דרכו של ישראל קסטנר.

  יש לתקן את העוול שנגרם לו ולקרוא רחוב גדול וראשי על שמו בכל ערי ישראל.

  מגיע לו מקום של כבוד בהסטוריה היהודית!!!

  יש עד היום ניצולים שהקימו משפחות רק בזכות פועלו של ישראל קסטנר ז"ל!!!

  צאצאי שארית הפליטה חיים ביננו רק בזכות פועלו ויוזמתו של ישראל קסטנר ז"ל אשר אזר אומץ לשאת ולתת עם המרצחים עצמם כדי להציל את שארית הפליטה!!!

  מה שמעלה שאלה מעניינת אחרת לדיון האם לא ראוי שנישא וניתן עם רוצחי העם היהודי של היום כדי להציל את הדורות הבאים מהשמדה? הכוונה לשאת ולתת עם רוצחים עם דם על הידיים שעומדים באותה שורה עם הנאצים.

  ישראל קסטנר ז"ל השכיל לדבר עם השטן בכבודו ובעצמו כדי להציל כמה יותר נפשות של יהודים.

  ישראל של היום חייבת לשאת ולתת גם עם רוצחים עם דם על הידיים. שלום עושים עם אוייבים ולא עם חברים!!!

  חייבים לדבר עם החמאס!!!

 • זיאד  ביום 19/04/2012 בשעה 00:44

  מי שהציל נפש אחת כמו שהציל כל העולם לא משנה 10,20 העיקר הצליח ואם לא גם הניצולים היו בין המתים. ולמען מטרה זו לא בושה לשבת עם השטן.

 • עמית פלד  ביום 08/09/2012 בשעה 11:55

  לכל הטועים, מטעים ובורים כדאי שתפסיקו להפריח את הסיסמאות של "המציל נפש אחת…". קוויזלינג ופטן היו צדיקי הדור מול קסטנר. הנאצים הם שבחרו את קסטנר כדי להוציא את מזימתם להשמדת שמונה מאות אלף יהודי הונגריה. הם אלה שהפכו אותו למלך היהודים בתמורה לשיתוף הפעולה שלו. הייתה כאן עיסקה שטנית שלא תאומן והנה אני מפרט אותה. הורטי היה העוצר (במקום המלך) בהונגריה החל משנת 1920. הונגריה הייתה חלק ממדינות הציר של גרמניה אבל כאשר הורטי הבין במהלך 1944 שהנאצים עומדים להיות מובסים הוא שקל ברית עם בעלות הברית. במשך כל אותה תקופה הורטי סרב לשלוח את היהודים לאושוויץ (כמו שעשתה שכנתו סלובקיה). הנאצים פלשו להונגריה במרץ 1944 כדי למנוע עריקה של הורטי לצד השני. האומן המומחה אייכמן נשלח ממשרדו בברלין לנהל את משלוח היהודים לאושוויץ. "המשימה חשובה מאד אבל תצטרך להסתדר עם אפס אמצעים", נאמר לו על ידי הימלר. הקולונלים של האס אס שאירגנו את המבצע בהונגריה הם הנס קומרוי, קורט בכר, דיטר ויסלנצי, הנס יוטנר ואייכמן עצמו. באושוויץ הוביל מפקד המחנה הקולונל רודולף הס בניה מזורזת של משרפות שיאפשרו קליטה של שנים עשר אלף יהודים ביום. חבורת הקולונלים הזאת מיהרה מאד כי היה לה ברור שזמנה קצר והרוסים כבר עומדים בשער. ממשלת הבובות שהקימו הנאצים בהונגריה תרמה את כוחות הז'אנדרמריה לאיסוף היהודים ואת רשת הרכבות שהובילה את היהודים לאושוויץ. את עלות ההסעה מימנו הנאצים מתוך כספי היהודים. את מימון עלויות הבניה באושוויץ השיגו מתוך ניצול ומיון הרכוש אותו הביאו היהודים איתם. לפני שנשלחו למשרפות מילאו שקים משערות ראשם לצורך ייצור מזרונים ולאחר שהוצאו הגופות מחדר הגזים עקרו את שיני הזהב מפיהם. כח האדם שבצע זאת היה מורכב מיהודים. בנוסף מלאו הנשלחים את מכסות עובדי הכפיה במפעלים שהוקמו סביב אושוויץ. לאייכמן הייתה בעיה אחת. הוא לא רצה גטו וורשה שני ולכן הוא נזקק ליהודי שיאשר לאומללים שהם נשלחים לעבודה ולא למחנה השמדה. קסטנר דרש תמורה: שחרור 600 יהודים. אייכמן אישר ואף הגדיל את המספר ל – 1700. האנשים שנבחרו על ידי קסטנר היו בני משפחתו, ידידו, קרוביו ונכבדי הקהילה היהודית. העסקה עם קסטנר התרחבה לאחר שהקולונלים הבינו שהם צריכים את קסטנר שיגן עליהם אחרי המלחמה. קורט בכר שדד מליוני דולרים והפך לאחד האנשים העשירים בגרמניה אבל לא הוכח שהעביר כסף לקסטנר. מכל מקום קסטנר שיקר שהעיד לטובת קורט בכר וגרם לשחרורו מהכלא. זה נקבע בבית המשפט המחוזי על ידי השופט בנימין הלוי ואושר בבית המשפט העליון כל ידי כל חמשת השופטים. שלושה נגד שניים משופטי בית המשפט העליון הרשיעו את מלכיאל גרינוולד בהוצאת דיבה לגבי שיתוף הפעולה של קסטנר עם הנאצים אבל אז הם לא ידעו שקסטנר פעל גם לשחרורם של הנס קומרוי, דיטר ויסלנצי והנס יוטנר מתוך התנדבות. כלומר ואני מסיים למרות שקצרה היריעה להסביר את כל מה שאירע – קסטנר מילא את תפקידו בשמחה. האליבי שלו היה הצלת רכבת קסטנר ובתמורה הוא שיתף פעולה באופן מלא עם כל ראשי הפשע הגדול בהסטוריה ואף השלים את חלקו תוך מאמץ רב וסכון אישי כדי להצילם מחבל התליה. אכן איש אמיץ שפעל לטובת ידידיו רוצחי מאות אלפי יהודי הונגריה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 02/10/2012 בשעה 16:21

  עמית פלד,האינפורמציה שהצגת בפנינו מזעזעת,איך יתכן שלמרות כל הנתונים הללו(שמגובים בפסיקות בית משפט)נתנו לצאצאתו "הנכבדת" להביא את "סיפורה המשופץ למרות שזה עשוי לקומם כל כך הרבה אנשים וביניהם ניצולים הונגריים ואחרים(כמו חמי היקר שאיבד שם את כל משפחתו),מאיפה הטיפשות ,החוצפה חסרת הגבולות והרישעות……האם זה עובר בתורשה?!

  • guy catz  ביום 02/07/2018 בשעה 06:54

   “הפרט שהוא לא הצליח לחשוף (כי את זה קסטנר החביא הכי חזק) זה את פרשת הכסף הגדול שקסטנר ובכר (הנצי) החביאו והתחלקו בו , ושהוא היה הסיבה האמיתית לעדויות המוזרות של קסטנר בנירנברג שהביאו לשיחרורם של ראשי הרוצחים בהונגריה”.

   אשמח לקרוא פרטים. מהיכן המידע?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 30/01/2013 בשעה 00:53

  נא לקרוא את הספר כחש של בן הכט
  קסטנר היה פושע ארור

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: