ועכשיו: על הנכות הרגשית של בוגי יעלון

דומה, שאילו בוגי יעלון היה נדרש, נניח, לארגן יום ספורט למאה חיילים, ואחד החיילים מתוך המאה היה מקפח את חייו כתוצאה מתאונת ספורט, היה בוגי מדווח למפקדיו שיום הספורט הצליח בתשעים ותשעה אחוזים.
 
כי מסתבר שיש שיטה בשיגעון, והיחס של בוגי יעלון אל בני אדם הוא יחס של רובוט אל רובוטים. שום דבר אנושי.  הכל ברגים וגלגלי שיניים.
 
אחרת אין להבין את העדות שמסר לאחרונה בוגי יעלון בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם הוא הביע את דעתו, כך פורסם, כי "צה"ל צריך להנהיג גישה לפיה מודיעים למשפחות של נעדרים רק בסיום הבירורים ולא בכל שלב ושלב".
 
אתם הבנתם את זה? צה"ל מודיע למשפחה כי בנה החייל יצא לקרב וממנו לא שב – לא חי ולא הרוג – ועכשיו על המשפחה להמתין בסבלנות ובשקט בבית, ולא לבלבל את המוח לצה"ל עם שאלות טורדניות ונידנודים בכייניים.
 
ובירורים שכאלה, אתם יודעים, יכולים לקחת יום, יומיים, שנה, שנתיים, עשר שנים…
 
ובינתיים, שבו בשקט בבית נודניקים בכייניים שלי, ואל תבלבלו לצה"ל את המוח עם הילד שלכם, כי צה"ל – מעוז הפרטאצ' והברדק – צריך להכין את המלחמה הבאה, ואין לו זמן להתעסק עם איזו משפחה של נודניקים שרק הבן הפרטי שלהם בראש שלהם.
 
ואם משום מה אתם מתקשים להעביר את הזמן עד שנברר היכן הילד שלכם, תעשו מה שעושים בתור לרופא שיניים – תקראו ג'ורנאלים ישנים ותפתרו תשבצים.   
 
שהרי את יודעת היטב אם עברייה ובוכייה, שצה"ל הוא צבא הגנה לישראל ולא המדור לחיפוש קרובים. 
 
אז למה לעזאזל צה"ל לא אימץ את הגישה הכל כך יעילה הזו של הבוגי הזה?
 
ועכשיו היציאה האחרונה של הבוגי, שבה הוא אמר שאם האוייב אינו מוכן למחיר מינימום, מינימום, מינימום, שאנחנו מוכנים לשלם תמורה חטוף – יש להקריב את החטוף.
 
יודגש: השאלה כאן כלל אינה מה וכמה החמאס דורש בתמורה לגלעד שליט, או אם על ישראל להענות לדרישה.  שכן, בשאלת המחיר שישראל תהיה מוכנה לשלם יכול להתעורר ויכוח לגיטימי.
היכן, אם כן, מתגלה טימטום הלב שבדברי יעלון? הוא מתגלה בדבריו כשאמר, שאם מי שמחזיק בשבוי לא יקבל את המחיר שמציעה ישראל – על ישראל להקריב את השבוי.
 
הרי יכול היה יעלון להכריז, שהוא בדעה שעל ישראל לסרב למחיר שדורש האוייב בתמורה לשבוי, ומשמעות הדברים הרי ברורה לחלוטין, והם לא היו מעוררים כעס כה רב – גם בקרב מי שמתנגדים לעמדתו.
 
יתרה מכך, אילו יעלון היה אומר את הדברים בבוטות כזו בימים בהם אין בידי האוייב חטופים חיים  – והכוונה בעיקר לגלעד שליט – ניחא.  אבל ערל הלב הזה אמר את הדברים בהקשר אקטואלי וכלפי שבוי קונקרטי ומזוהה עם פנים מוכרות, עם שם פרטי ושם משפחה, עם הורים ואחים.
 
שוב, מה הפריע לו, ליעלון, לומר שלדעתו אין לשלם מחיר שהוא מעל למינימום? הרי המשמעות של הדברים ברורה. למה הוא היה צריך לפרט ולומר שצריך להקריב שבוי, וזאת – כאשר יש שבוי קונקרטי ומוכר, שחייו תלויים מנגד.
 
אבל ערל הלב הזה העדיף את האמירה ברחל בתך הקטנה: אנחנו נקריב את השבוי!
 
יסביר יעלון מהו הדבר, שכך הניע אותו לדחוף את אצבעו הישר לתוך עיניה של משפחת שליט.
 
ובכלל, מה צריך לחשוב הציבור כלפי אדם עם אינטליגנציה ריגשית נכה ופגומה שכזו ששלח פעם חיילים לשדה הקרב?

הנה כי כן, כשמצרפים את עדותו הנ"ל של יעלון בבית המשפט לאמירתו האחרונה בעניין הקרבת השבוי, קשה להימלט מהמסקנה העגומה: מדובר באדם עם רגישות מופלאה של רובוט.
 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גולום  ביום 25/06/2008 בשעה 13:17

  אנא הבא מקור

 • גולדלבט משה  ביום 25/06/2008 בשעה 13:19

  או שאתה מסתמך על דיווח עיתונאי. אם כל ההסתמכות היא על דיווח עיתונאי אני מציע לך שכעו"ד מנוסה וזהיר היודע משהו על הפער בין דיווח עיתונאי למה שנאמר באמת, תדרוש לקבל את הטקסט המלא.
  עיתונאים זה משהו שגם אם תיתן לו ביד את הטקסט המלא הוא לא יודע לסכם אותו ולרוב גם יסלף ממניעים פרטיים
  את הטקסט המלא ושום דבר שהוא פחות מטקסט מלא

 • יוסי  ביום 25/06/2008 בשעה 13:22

  הנה הקישור:

  http://www.haaretz.com/hasite/spages/992341.html?more=1

 • יוסי  ביום 25/06/2008 בשעה 13:39

  לגולדבלט,
  לפני כמה ימים פתחת פוסט במילים הבאות:
  "בכתבה שהופיעה בnfc נכתב כי "המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר, אליהו מצא, אמר כי ליועץ המשפטי לממשלה יש סמכות לומר לראש הממשלה אהוד אולמרט כי "הוא צריך להסיק מסקנות, גם אם לא הוגש כתב אישום". דברים מרחיקי לכת אלו נאמרו בכינוס של "התנועה לאיכות השלטון".

  על סמך הדיווח העיתונאי הזה האשמת שופט בלא פחות מהמרדה.

  האם דרשת לקבל את הטקסט המלא לפני ההאשמה הזו?

  בקיצור,
  מתי תבין שאנחנו כותבים כאן פוסטים ולא כתבי טענות לבית המשפט?

  מפליא שאתה לא מסוגל לעשות את ההבחנה הזו – לפחות לא לגבי זולתך.

 • גולדבלט משה  ביום 25/06/2008 בשעה 15:14

  אני מצטט במדויק את המקור העיתונאי לאחר שאני בודק במקומות אחרים אם הציטוט משקף. אשר על כן אני משתדל תמיד להקפיד ולסיג בנוסח -אם הציטוט נכון וכיו"ב
  לא בכל נושא חשוב הציטוט המדויק אם מדובר בדעה עקרונית. בפוסט שלך עיוות קל של משמעות מילה יכול לשנות את התמונה כולה מדעה שדקולה לערלות לב

 • גולדבלט משה  ביום 25/06/2008 בשעה 15:21

  התחזקה דעתי. נאמר במפורש שרוב עדותו של יעלון נמסרה בדלתיים סגורות .כלומר יש לנו תמצית לא ברורה של קטע קטן מעדות שברובה נמסרה בדלתיים סגורות. על בסיס זה אתה כותב פוסטט שלם המאשים את יעלון בערלות לב ואטימות. תכונות שלמיטב ידיעתי אין בו כלל
  אגב אפילו הציטוט הזה אינו מצביע על ערלות. ברור שעדכון המשפחה בכל שלב אינו נכון ואינו רצוי גם למשפחה.יש בו כדי לטלטל את המשפחות מתקווה חסרת יסוד לתהומות של יאוש ללא שהממצאים יצדיקו זאת. כרגיל יש לחפש שביל ביניים.

 • יוסי  ביום 25/06/2008 בשעה 16:03

  גולדבלט,
  ההבחנה – המופרכת לחלוטין – שאתה עושה בינך לביני בכל הנוגע לשימוש בידיעות עיתונאיות מצריכה עמוד שידרה גמיש במיוחד.
  אני לא יודע אם העמדות שלך – הפעם – נובעות מההיכרות שלך את יעלון או שהן סתם לא מחזיקות מים.
  אז בוא נעזוב את זה.

 • חייש  ביום 25/06/2008 בשעה 16:09

  הרי אחרי שהורגים את השבוי הוא שווה פחות, ואז אפשר לשלם פחות, או לא לשלם בכלל – הוא כבר מת. למה לשלם יותר. זה סוג של מבצע.

 • דני בלוך  ביום 25/06/2008 בשעה 16:13

  עו"ד יעקב נאמן בריאיון בטלוויזיה ציין כי בעבר נהגו להציע למשפחות למנות עורך דין מטעמן בעל סיווג ביטחוני גבוה שיקבל מידע מלא ומפורט, גם הסודי ביותר, ויוכל לדווח למשפחה, אם נעשה כל שניתן. הפעם לא מונה אדם כזה, וחבל.

 • אסף  ביום 25/06/2008 בשעה 22:30

  שחררו את טננבוים, לא??

 • יוסי  ביום 25/06/2008 בשעה 23:43

  לאסף,
  אכן.

 • ששון  ביום 27/06/2008 בשעה 19:53

  מקובל שכל ההורים יודעים את מה שהחיילים יודעים כמוני. כשאני התגייסתי לצה"ל רס"ר חזי רעם לי שמרגע שהתגייסתי, הרובה זה אבא שלי והרס"ר (חזי עם השפם) זה אמא שלי.
  אף אחד ממליוני החיילים ו/או ההורים שעברו מאז בבקו"ם לא הגישו בקשה לביהמ"ש להתחרר מהאומנה הכפוייה הזו.
  אף חייל ואף אמא לא יודעים, לא מקבלים דיווחים ומידע לפני פעולה צבאית והם לא יודעים כי למפקד הפעולה כל המידע והידע הנחוץ לשמור על חייו של החייל ו/או האם מצוי מידע וידע המעמיד בסכנת חיים את החייל, הילד, הבן של אמא.

  הפקרת הגורל של הילדים בידי המפקדים לא יכולה להסתיים ברגע שהם נופלים בשבי או נופלים חללים.

  כלומר, האמא של גלעד שליט לא שלטה בשיקולי הצבת או הפקרת החייל על משמרתו, ומבחינה כזו צודק בוגי יעלון שדורש ממנה להמשיך לסמוך על שיקולי הצבא שממשיך להיות אחראי על השבוי מבחינה משפטית.

  נפילה בשבי לא הופכת את העולים גוילם הזה, ערב רב של אזרחים ההולכים כסומאים אחרי המפקדים, נפילה בשבי לא הופכת אותם לחכמים גדולים שרוצים להתערב בשיקולים צבאיים.

  פרטי לגולדבלט משה:
  משה, אם תסכים להחליף סדר השמות ולהיקרא ולהיכתב בשם "משה גולדבלט" ולא "גולדבלט משה".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: