מכתב לאברהם בורג

בסמיללה אלרחמאן אלרחים.
סלאם עליכום אפרום בורג.
זה אני חאלד משעל כותף לך מכתף.
 
אתה באמת בחור טוף טוף.
אנחנו כאן אוהפים אותך הרבה הרבה.
באמת אלקוראן אלכרים, אתה יותר טוף בשפילנו יותר מאלף שהידים שלנו, אללה ירחמהום.
אפל רק חפל מאד אתה בוטח את לב שלך רק עכשף, אחרי כל כך הרבה שנים, אחרי אנחנו שלחנו השהידים שלנו להתבוצץ אצלכם ברחופות ובקניונים ובאוטוביסאת.
אפל אין דפר. עפודה שלך יותר טופה מעפודה של כול שהידים שלנו. באמת.
אנחנו יודעים אתה היית ראיס אל ברלמן של המדינה הצהיונית. אפל אין דפר. זה הרבה טוף בשפילנו עכשף.
 
אתה גם יש לך הרבה ניסיון בתור ראיס ההסתדרות הצהיונית, אנחנו יש לנו בשפילך אחלה עפודה. אתה תהיה בשפילנו ראיס ההסתדרות הפלסטינית. אתה מקבל אוטו עם נהק כל חיים שלך. וגם אתה מקבל אצלנו בנסיה שמנה אחולמניוקי.
אם אתה הולך למות, יותר טוף אתה בא למות כאן אצלנו. אתה תהיה בדיוק כמו שהיד בשפילנו. אם אתה רוצה אנחנו נעשה במיוחד בשפילך קבר באמצע, בין קבר של שייח' יאסין וקבר של עבדלעזיז רנטיסי אללה ירחמהום. אני חושף יש לך מה לדבר איתם, ואתה יכול לדבר איתם הרבה הרבה.
אם אתה רוצה, גם אבוק יוסוף בורג, אללה ירחמו, אנחנו יוכלים להעפיר עצמות שלו למקברה אצלנו.
 
אפרום אתה עזיז בשפילנו הרבה הרבה. אתה כמו עזמי בשארה בשפילנו. אולי יותר יותר טוף מן עזמי בשארה. אולי אתה ועזמי בשארה מסתופפים בעולם ביחד ומדברים מה אתם חושפים על המדינה הצהיונית. זה דפר חשוף מאד.
 
אין דפר גם אזרחות פראנסאווית שלך. אולי אתה יכול לדבר בשפילנו עם ראיס חדש שלהם? אנחנו כאן לא אוהפים אותו הרבה.
 
עוד כמה זמן אני הולך לטהראן בשפיל לדבר עם אחמדיניג'אד. אני מסבר לו אתה אומר מדינת ישראל כמו הנאצים. אני חושף אחמדיניג'רד אוהף הרבה דברים שלך. אני מדבר איתו אולי הוא גם כן שולח לך מכתב בברסית, כי אתה באמת אלקוראן אלכרים איש טוף טוף מאד. אם אתה רוצה הרבה, אני גם מסדר לך בגישה עם אחמדיניג'אד. הוא אוהב מאד יהוד כמו אתה.
 
אנחנו אוהפים אותך באמת באמת.
אסלאם עליכום ורחמתאללה וברכאתו.
שלך לתמיד,
חאלד משעל.
 
עוד משהו לפני אני שוכח: אינשאללה אנחנו באים אצלכם עוד קצת קצת זמן בשפיל לזרוק כול אליהוד לים. אפל אתה אל תפחד. אתה בן אדם טוף טוף. אנחנו לא זורקים אותך וגם לא את משבחה שלך לים. כי אתה מוסלם באמת באמת. אתה בשפילנו כמו הנפיא מוחמד. באמת.

 

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • באנדר  On 08/06/2007 at 15:42

  אתה לא יכול לרשום את דעתך בלי שיבושי כתיב "מצחיקים"?

 • אחמד  On 08/06/2007 at 16:28

  תהיה דעתך אשר תהיה על דבריו של מר בורג,
  אני ממליץ לך מכל הלב לא לטעות שוב ולהתייחס אל הערבים כאל מטומטמים.
  בכפוד רף,
  אחמד

 • אזרח.  On 08/06/2007 at 18:40

  אלפים שכבר הוציאו דרכון זר.שיהיה.

 • ערדי  On 08/06/2007 at 20:20

  בורג כל כך מגוחך והצביעות והנפיחות שלו כל כך ברורים שממש לא צריך לרדת לרמה כזו בשביל להתווכח עם מה שהוא אומר.

  ואו, אלפים הוציאו דרכון זר. ממש מזעזע, אזרח. אתה אומר את זה כחיזוק לחזון חסול המדינה הציונית או סתם כי אתה נאד?

 • נינה  On 08/06/2007 at 21:33

  בונייך ומהרסייך מקירבך ייצאו…
  והאבסורד הגדול ביותר הוא, שהוא רוצה להיות ראש ממשלה כאן.

 • אזרח.  On 09/06/2007 at 09:18

  תעזור.
  יש למצוא מהם הגורמים המביאים את אזרחי ישראל לחפש דרכון זר,ולפרק אותם.אם לא יעשו זאת,כדאי לך לקבל את עצתו של בורג,ללכת להוציא דרכון זר.אם לא תרצה, ותענה בפאתוס המוכר של: אין לי ארץ אחרת,וכל הבבלת הידוע,שיבושם לך.אתה ,הערבים,ומיעוט חרדלי,יהיה מי שיישאר כאן.

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2820578,00.html

  סקר: 68% מהישראלים רוצים דרכון זר לילדיהם

  "הנתונים מצביעים על בעיה חברתית אקוטית, הרבה יותר מהבעיה הבטחונית", מסביר פרופ' זאב צחור, נשיא מכללת ספיר. רוב המעוניינים בדרכון זר, מעדיפים לקבל דרכון אמריקני

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2674536,00.html

  אלפי ישראלים מבקשים דרכון זר ממדינות מזרח אירופה

  עלייה של מאות אחוזים במספר הישראלים הפונים למדינות מזרח אירופה בבקשה
  לדרכון זר לקראת הצטרפותן לאיחוד האירופי. לשגרירות פולין, למשל,
  מגיעות 120 בקשות בשבוע

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2907849,00.html

  דרכון אירופי – איך משיגים ולמה זה כדאי

  מאות אלפי ישראלים זכאים לכאורה לדרכון אירופי הודות למוצאם מאחת
  ממדינות האיחוד. דרכון אירופי מקנה למחזיק בו את הזכות לנוע חופשי בכל
  אירופה (ובעצם בכל העולם), ללמוד במחיר מוזל מאד או בחינם, לעבוד בהיתר
  וכמובן להתגורר בכל מקום באירופה. אז מה הפלא שישראלים רבים מחפשים כעת
  את שורשיהם האירופים.

 • מאיה  On 09/06/2007 at 14:44

  לגיטימי לבקר וגם להגחיך את מושא הביקורת, אבל למה אתה זורק רפש על כל ציבור הערבים באשר הם ערבים? האם אתה באמת חושב ש*כל* הערבים רוצים לזרוק אותנו לים? הרי רצית לבקר את בורג, לא את הערבים, באשר הם ערבים. נראה לי שלא כל כך עמדת במטלה שלקחת על עצמך והטקסט שיצא לך שניסה להיות מענה בהפוך על הפוך לבורג – שבא מבית מדרשו של ליבוביץ' יודו-נאצים וכו' – יצא קצת מעוקם ונגוע בגזענות. אולי כדאי שתוסיף איזו הבהרה, לטובתך, שמפנה אל מושא הביקורת שלך, כי האירוניה, אם יש כזה באמת, אם היה בכלל ניסיון כזה ממש, לא עשתה את דרכה אל הקורא, לעניות דעתי. כשאתה משתמש בדימויים בעלי ניחוח גזעני אנטי-ערבי, כל הטקסט עצמו מתאפיין בגזענות ונגוע בו. יצא לך קטע שהוא לא רק וולגרי אלא פשוט נמוך. השתמשת בסטריאוטיפ דיבורי ערבי-גזעני, ועצם השימוש בסטריאוטיפ הזה פוגע בציבור שלם. כדי לחדד את דברי נניח שהיית רוצה לבקר את הכיבוש הישראלי בשטחים את התנהגות החיילים והמתנחלים ולשם כך היית משתמש בביטויים הלקוחים מאוצר הדימויים האנטישמי. אם אכן כך כל הביקורת תהייה נגועה באנטישמיות.

  באשר לבורג בסופו של דבר העסק קצת מצחיק ולא ממש עצוב וגם די מגוחך. בלי שקראתי את הספר רק על סמך הראיון. כי מה קרה פה? בורג גילה את אמריקה – הוא גילה שמדינת ישראל הוקמה ועדיין עומדת על הבסיס הרגשי-קונספטואלי של השואה! וואו בוקר טוב אליהו. הוא גם גילה את המיליטריזם בארץ שהמיליטריזם הוא הבסיס הפוליטי והממסדי, שהוא נמצא בכל פינה, מאייש את המשרות החשובות, קצינים בכל מקום ונשק בכל מקום! שיו איזו תגלית. בוקר טוב אליהו 2. ואת כל הגילויים הישנים עד עתיקים הללו הוא מספר בפאתוס עצום ורגשני מלא בחשיבות עצמית. ארי שביט (גם הוא לא טיפוס נטול התלהמות, עוד נביא זעם) לוחש באוזנו של הקורא בכובד ראש ראוי לציון כי לדעתו "אברום" מחשיב את ספרו לנבואה, לספר בעל חזון נבואי, אבל הוא "לא יודה בזה". אוי כמה מרגש, עוד נביא זעם חורבני לפנינו. והפעם לא איזה ימני "תמוה" אלא מפאי"ניק! חידודים חידודים השערות מתחשמלות. מפגש רעים שכזה.

  אבל האמת העצובה היא שגם אם לא נאמר שום דבר חדש הרי שנאמרו כמה דברים נכונים. יש לבורג כמה הבחנות עצובות ומדויקות. ואין לי בעיה עם עם ההבחנות האלה בכלל אלא רק עם הדרך שבה נאמרו או ליתר דיוק – עם אישיותו של הדובר, כפי שהשתקפה בראיון. מין חוט שני לא נוח שזור היה לאורך כל הראיון, של מרמור, איש מריר, עצבני וחמוץ ובעל אגו מנופח ועם זאת כמו מקופח ולא מרוצה. ולאו דווקא בגלל "הציונות הזאתי" אלא בגלל משהו אחר, מוסתר, לא באמת מוסבר. אם כך, מה הבעיה בדיוק. כנראה מדובר בעוד אחד ש"נורא רצה להיות ראשממשלה", לא ברור מדוע לא ברור למה (הוא עצמו הודה בראיון שנורא רצה ולא ידע בדיוק למה ומה יעשה שם) ולא עלה בידו, לא הצליח. אז עכשיו, במקום מנהיג "דגול וגדול", הוא מייעד את עצמו להיות שוער סליחה להיות לנביא בשער, זועם ומזהיר מפני הבאות השחורות עלינו לטובה.

  חוץ מזה סתירות קלות ולא נוחות עלו כסדקים המתגלעים בקוו האישיות הדוברת ויש לציין שארי שביט עמד על כך: האיש שדוגל בערכים "גבוהים ואיכותיים" שעסוק ביהדותו, והיהדות כידוע דוגלת בערכי הצניעות הענווה, מתברר שהוא רודף בצע ושררה לא קטן, ולא הוא לא מרגיש צורך להתנצל על כך ונמאס לו להתעסק במה "חושבים עלי", שכולם יקפצו, ולמה באמת, מי אמר שצריך להתנצל? רק איך זה מסתדר בדיוק עם "ערכים נעלים" יהודיים מסורתיים מוכרים כמו הצנע לכת וכו' ולא רק, אלא שהוא מרגיש צורך ל"נמק" את תכונת אהבת הבצע בדרך מקורית: הוא מצא שיהודי זה כסף. כלומר הוא רואה מין חיבור כזה בין היהודי לכסף. ליבוביץ' בטח מתהפך בקבר למראה החיבור הלז. אי נוחות קשה עד כדי בחילה עלתה בי למראה המשוואה הזאת. אבל מילא הכסף. נראה שהאיש רודף השלום שדוחה בזעם את הכיבוש ואת הכוחנות הציונית בעל הערכים הגבוהים מיישם את תורתו הפציפיסטית בדרך מאוד מעניינת : הוא יצביע לראש מפגלת העבודה – לברק. ומי הוא חברו הטוב – אולמרט. הנה כך מתנפץ כדור חם וגדול מלא "בערכים" לוהטים על קרקע ארצישראלית מחוספספת וקשת יום כשלנו. ברק האיש הכוחני, המנהיג היהיר הכי מיליטריסטי שיש (שכל בר דעת מבחין ביהירותו ובמיליטריזם שלו, כלומר בר דעת שאינו "מקורב", אלא רק כזה שמביט מרחוק במשקפות המיועדות לאזרחים רגילים שלא קרובים אל הצלחת) דווקא בו הוא בוחר. ולא שאיילון אינו עוד "קצין" יוצא צהל גם הוא, אבל הוא לפחות לא קפץ ישר מהתנור הצהלי אל תוך הקלחת הפוליטית, הוא התבשל קצת בחוץ לפני כן ועשה כמה דברים שהם בעלי משמעות אמיתית בדרך לקידום השלום כמו הידברות עם נוסייבה ותוכניות ששקד עליהם. אבל "אברום" שלנו עסוק בחישוב עוד כמה "ערכים חשובים" בדרך להגשמת חזונו. כמו כן אולמרט הוא חברו הטוב, מאוד טוב, כן הוא כשל עם המלחמה וכל זה עשה טעויות אבל תשמעו, הוא איש משפחה נהדר ובכלל חבר ענק וטוב לב. חוץ מזה הוא גם איש רעים למופת ובכלל, איש מקסים. לא שאני יודעת על זה משהו, אני ועוד כמה מיליוני אנשים, כלומר משהו כמו כל ציבור האזרחים במדינה, כולם לא יודעים כלום על כל נפלאות תכונות החברות והמשפחה של אולמרט, כי מה אנחנו חברים שלו? אנחנו אמורים להיות חברים שלו? משפחה שלו? לא. הוא אמור להיות ראש-ממשלה שלנו, ולשם כך נדרשות כנראה תכונות שונות ולאו דווקא תכונות של חבר נהדר ואיש משפחה. אבל טוב, מה יש עוד להגיד, איך נסביר ל"אברום" שכל ה"ערכים הגבוהים" הללו שהוא מספר לנו הטמונים באישיותו המקסימה של אולמרט, לא רלבנטיים לעם לציבור למדינה ציונית או לא ציונית, איך נסביר לו שמדובר במנהיגות, שיש איזה קשר בין הדברים – בין הראייה שלו את המדינה כציונית או לא, לבין הבנת הקשר בין מנהיג לעמו והבנה מעמיקה של תפקידו של המנהיג כראש-ממשלה. ואם הוא לא מבין זאת, עם כל הערכים "הגבוהים" שהוא אוחז בהם, יש לו כנראה כשל רציני בהבנת התחום שהוא מתיימר לנבא בו נבואות.

 • יוסי  On 09/06/2007 at 20:16

  אני מודה לך על התגובה. באמת.
  אכן השתמשתי בסטריאוטיפים – כולם כדי לתקוף ביתר חדות את מושא הרשימה ולא לשום מטרה אחרת.
  שימוש במבטא של קבוצות מיעוטים – ערבים, רוסים, פרסים, עיראקים, מרוקאים וכו' וכו' – הוא כלי מוכר ואף מקובל להעברה יותר חדה של המסר.
  לא היתה כאן שום גזענות ואפילו לא אבק של גזענות (האם החיקוי של "לובה" הוא גזעני? יש עכשיו פרסומת בטלוויזיה שבה מחקים מבטא פרסי מובהק. האם זה גזעני?)
  בשום מקום ברשימה לא נאמר שהערבים כקבוצה רוצים לזרוק אותנו לים (מה שלא אומר שחאלד משעל ודומיו לא רוצים לעשות כן).
  אני לא מוכן להודות בנכונותה של אף לא מילה אחת בדבריו של בורג, וזאת לא בגלל שזה לא נכון, אלא בגלל שזה בורג. לא האיש הזה יטיף כאן מוסר.
  יותר מכך, איני מוכן אפילו לדבר עם בורג בגובה העיניים ולכן לא חיברתי רשימה "רצינית".
  האיש המאוס הזה הזה חצה יותר מדיי קווים אדומים, ולכן מקומו – היישר לז'אנר של הסטירה.
  בעיקרון העדפתי להתעלם ממנו, אבל לא יכולתי וזו היתה מעין פשרה.
  חבל שהתקשורת בכללותה לא מתייחסת אל הדבר המאוס הזה באופן דומה.
  שוב, תודה לך על התגובה.

 • יהודי טוב  On 12/06/2007 at 02:06

  אם כבר ניתנת לך במה להביע את דעותיך כנגד אברהם בורג. וכציוני ומאמין במדינה אני מניח שדעות אלו הם מוצקות ומבוססות אז מדוע אתה בוחר לכתוב מכתב אינפנטילי ברמה מביכה ונגוע בגזענות דוחה כלפי ערבים. אינני אוהב את משעל להיפך אם יש אנשים שהם אויבים כמוהו הם ראויים לשלם על רצח בני אדם. אבל מדוע הזלזול שמשתמע מכך כלפי ערבים. נדמה לך שראשי הטרור טפשים? אם כאלו היו מדוע הם מנצחים בעקביות צבא מיומן ומצויד במיטב הציוד
  חבל שאנשים לא מזהים את הגזענות שלהם עצמם
  וברמה האישית הכתיבה שלך מביכה ועושה שם רע לעורכי דין ולתקשורת באינטרנט
  מקווה שתחשוב על הביקורת ולא תגיב בתגובה אינפנטילית נוספת אלא בטיעונים מוצקים וניסוח של אדם משכיל ולא מתלהם.

 • יוסי  On 12/06/2007 at 04:17

  ראה תגובתי לעיל למאיה.
  אם לא השתכנעת – צר לי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: