ציפי לבני – תרנגולת בלי נוצות

אם אהוד אולמרט יתפטר מיד – אנחנו נפסיד.  אנחנו נפסיד את ההצגה שבה ראש הממשלה מורט – ובצדק – את נוצותיה של ציפי לבני.
 
התרנגולת המבוהלת קירקרה תיגר לעומת התרנגול – אך החליטה להישאר בלול.
 
אבל אדומת הכרבולת הזאת לא תוכל לבוא בטענות אל אף אחד. כי את השחיטה הכשרה הזאת היא הרוויחה ביושר.
 
ולחשוב שהעוף המוזר הזה התיימר להתנחל בלבבות כדבר הבא אחרי אולמרט. 
 
אהוד אולמרט, אמן הפוליטיקה הקטנה, הבין מיד שאין בסביבתה של ציפי לבני "ראש חושב" שמסוגל לתכך חצי צעד קדימה, ועתה הוא יפרוק עליה את תסכוליו.
 
מה שמוזר כאן הוא ששר בממשלה מאמין שזה בסדר לקרוא בפומבי להתפטרות ראש הממשלה – ולהמשיך לכהן בממשלתו.
 
מספרים לנו שציפי לבני היא סמל היושר. סמל היושר אבל לא סמל היושרה.
 
היא ממלמלת לנו שהחליטה להישאר בממשלה כדי לוודא שמתקנים את הליקויים. פתפותי ביצים. היא החליטה להישאר על הגלגל, כי היא יודעת – היא ידעה מראש – שאין לה לגיונות.
 
טוב שגילינו מבעוד מועד שציפי לבני אינה עשוייה מחומרים של ראשי ממשלה. כי כבר נמאס לנו עם ההימורים המסוכנים הללו.
 
העובדה שציפי לבני מעולם לא סחבה מסטיק בזוקה מהמכולת – עדיין לא מכשירה אותה להיות ראש הממשלה.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מאיה  ביום 03/05/2007 בשעה 13:35

  ה–וולגריות השטחית הנוראה. רוצים דם. גם אתה יוסי כנראה מחפש דם. ולא את העיקר. סביר להניח שהיה מרעיש יותר אילו לבני הייתה מתפטרת. הדרמה אז הייתה הרבה יותר תוססת ורועשת. אבל לבני בחרה בדרך אחרת: היא ישבה יפה מול העיתונאים ואמרה אחת לאחת את דעתה על הדוח בלשון פשוטה ושקטה וכזאת שלא שכיחה במקומותינו ובצורה שלא משתמעת לשתי פנים. אבל זה לא הספיק לפרשנונים האלה שלנו בערוצים החרוצים וגם לא לך יוסי. לבני גם הסבירה יפה שאם תתפטר יתרחש עיוות לא סביר ביישום מסקנות הדוח. האם זה מה שאנו רוצים שיקרה? הרי הדוח מפנה אצבע לעבר אולמרט כאל זה שכשל בתפקידו ומרמז שהוא זה שצריך להתפטר, ועל לבני הוא מצביע כעל אחת שהתנהלה כראוי ובשיקול דעת נבון – אז דווקא היא זו שעליה להתפטר?! הרי כך תשאיר את הממשלה בידיו של האיש הזה חסר האחריות לבדו לעסוק בחיינו בדרכו הפזיזה? למה. למה ומדוע זה מה שנכון שיקרה בעיני "אניני הטעם" כאילו "מחפשי היושרה" עלאק, ומחפשי הדם.

  מה יוסיף לנו שלבני תתפטר? במה זה יתרום למדינה? מה בדיוק זה ייתן לנו. במה זה יעזור לניהול המדינה ולסילוקם של המנהיגים המטופשים הללו הריקים מתוכן- הרי מלבד מאבקי כוח עלובים ואגו בגודל של אבטיח חלול מצומק מיובש אין להם כלום בראש. אלה הם האנשים שמנהלים את המדינה שלנו בחוסר אחריות בלי שכל בלי נשמה ובלי בושה ועם הרבה מיצי קיבה מעלי קיטור, שעושים את דרכם לכיוון אחד: איזה סוג של מלחמה: לא חשוב העיקר מלחמה – מלחמה על הכסא, מלחמה עם סוריה, מלחמה בלבני, ריב עם פרץ, העיקר שיהיה מישהו להלחם איתו. מהסיבה הזאת אני חושבת שטוב מאוד שלבני נשארה בממשלה. עכשיו (ובדיוק כפי שהיא אמרה) אולמרט לא יוכל עוד לנפנף אותה ויהיה חייב לתאם עם משרד החוץ מהלכים; אם יקפוץ לו לראש לצאת לעוד איזו "מלחמה מתגלגלת" כזאת או סתם איזה "מבצע" כדי "לשפר עמדות" (עמדות שלו ושל האגו שלו) הוא יהיה חייב לקיים קשר עם משרד החוץ. כלפי חוץ הוא בטח יביא את המשחק הזה של "אני מייבש את ציפי" (גיחי גיחי כמה מצחיק, ואיך הפרשנונים מצטטים את כל המשפטים הללו בחדווה, הרי זה דיבור כה מכוער של גן ילדים "שמגיע ממקורות" במשרד ראש הממשלה שם יושבים כל מיני טל זילברשטיינים נפוחי אגו שחושבים שהם משחקים בלגו ובעצם משחקים בחיי אדם).

  אני מאמינה לציפי לבני דווקא. אני מאמינה לרצינותה. אין שום סיבה שתתפטר, היא אחת מהמעטים הבודדים בממשלה שהתנהלה באחריות בעת המלחמה. לבני הצביעה בהתחלה בעד מבצע צבאי קצר כמבצע תגמול ולאחר מכן הצביעה *נגד* הסלמה וניסתה (ללא הצלחה כי אולמרט "ייבש אותה") לפתוח ולהעמיק את הערוץ המדיני.

  אין שום סיבה שלבני שהיא מנהיגה אחראית תתייבש עד יולי מחוץ לממשלה ותאבד את הרלוונטיות שלה וכך אולי תאבד מכוחה האלקטורלי, רק בגלל שזה מה שאולמרט רוצה. הוא רוצה כמו תמיד ללכת נגד: נגד רצון הציבור נגד רצון העם, נגד יוזמות שלום, נגד לבני, נגד פרץ, נגד ועם הראש בקיר. לבני היא אחת מהאנשים הכי ראויים בפוליטיקה הישראלית העלובה.

  וחשוב לזכור למרות הרעש התקשורתשנוני הפטפטני, שלא מדובר בהצגה אלא בחיים שלנו. לא מדובר בספינים של טל זילברשטיין הזחוז נפוח ובמאבקי האגו של אולמרט. מדובר בניהול המדינה. לכן אני רוצה את לבני בממשלה בשביל לישון בשקט. ואני לא הצבעתי קדימה וגם לא מתכוונת. צריך קול אחד שפוי לעזאזל שם בממשלה בין רוני בר-ריב-און (עוד אחד וולגרי עם אגו של אוראנג-אוּטנג) לבין אולמרט החמוץ שמסרב לקבל את דינו (עם כל החקירות שמתנהלות נגדו) ופרץ השוקע. ולבני היא הקול השפוי הזה כרגע. המנהיגים הללו העלובים הם שליחים שלנו נציגים שלנו! ששכחו את זה. והם משחקים בחיי אדם. אני סומכת על שיקול דעתה של לבני הרבה יותר מאשר על זה של אולמרט. אז עד יולי חובה עליה להשאר בממשלה.

 • יוסי  ביום 03/05/2007 בשעה 16:13

  קראתי בעניין רב את דברייך.
  ראשית, זה פשוט לא תקין ששר בממשלה יקרא לראש הממשלה להתפטר – וימשיך לכהן בממשלה. הדעת פשוט לא סובלת את הסיטואציה הזו (על פחות מזה פרס פיטר את מודעי שקרא לו ראש ממשלה מעופף, זוכרת?).
  ברור שאולמרט – בימים כתיקונם – היה מפטר אותה במקום, אבל היום הוא קופץ על המציאה מהסיבות הטקטיות שלו.

  אבל החומרה שבהתנהלותה של לבני היא, שהיא עצרה, או נתנה יד, לעצירת הדינמיקה לסילוק אולמרט. ההתנהלות שלה – והציפיות הציבוריות שנוצרו סביבה ונכזבו – בפירוש הסיטו את המאמץ לסילוקו (שימי לב על מה מדברים היום בתקשורת – בכלל לא על וינוגרד).

  ציפי לבני היתה צריכה להחליט אחד מהשניים:
  אם היא רוצה להמשיך בממשלה – לא לקרוא בפומבי לאולמרט להתפטר.
  אם היא רוצה לקרוא לאולמרט להתפטר – לפרוש.

  הקוקטייל של שתי האפשרויות הוא בלתי נסבל בעליל – הן מבחינה ממלכתית, והן מבחינה זו שהיא במלכודת.
  לא זכור לי תקדים שבו שר קורא לראש ממשלה להתפטר – ונשאר בתפקידו.

  במצב שנוצר – אין סיכוי שאולמרט יספור אותה (ובצדק מבחינתו), והיא תתנהל כמו סרח עודף – ללא כל יכולת השפעה ממשית – עד שתנשור משם כמו עלה יבש.

  מצידי היא יכולה היתה בהחלט להישאר בממשלה – אלמלא קראה לאולמרט להתפטר. בקריאה שלה להתפטרותו מבלי שהיא עצמה תתפטר – היא הזיקה גם לעצמה, וגם למאמץ לסלקו.

 • אסף ברטוב  ביום 03/05/2007 בשעה 17:51

  לבני התגלתה במלוא עליבותה בזיגזג הזה. היא לא פוליטיקאית אחרת ולא בטיח.

 • מאיה  ביום 04/05/2007 בשעה 13:42

  גם אני קראתי את דבריך בעניין. אבל אני לא מסכימה וגם יש איזו בעיה לוגית בסדר הדברים.

  קודם כל. אני לא מצליחה להבין איך לבני אשמה בזה שהתקשורת לא עוסקת בדוח עצמו אלא בשאלה יתפטר או לא. זו בהחלט בעיה, שעומדת בפני עצמה, שהתקשורת בשטחיותיה אשמה בה, היא מחפשת את הדרמה הפופולריות הרייטינג ומניחה שזה מה שהציבור מחפש לראות ולקרוא, אבל איך זה קשור ללבני.

  אני לא זוכרת את המקרה של פרס ומודעי אבל נכון שאם הימים היו ימים רגילים כתיקונם הכל היה אחרת. מטבע הדברים, כשהימים לא רגילים הדברים לא רגילים ומתרחשים שלא כרגיל. כאן גם טמון המילכוד שלבני צריכה לפתור לעצמה. הרי אולמרט אוחז בחברי הסיעה שלו כבבני ערובה. התמיכה הבלתי מסויגת שלהם בו כל כך מגוחכת. ולבני תקועה לה באמצע – בשעה שהיא היחידה מבין חברי הסיעה שנהגה כראוי ובשיקול דעת נבון ולא כחותמת גומי בעת המלחמה. מראה לך כמה אוויליים יכולים להיות נבחרי ציבור רודפי שררה וכבוד בשעות קשות ומורכבות. ההיסטוריה תשפוט אותם על כך אין ספק בזה. בכל אופן אני דווקא סומכת על לבני ובטוחה, כפי שכבר הוכיחה שלא אצה לה הדרך בעבר, שגם הפעם היא תקח את הזמן ותשקול את העניינים ואז בטח תחליט ובסופו של דבר היא כנראה תתפטר, אבל התזמון חשוב. אין שום סיבה ולא רק לטובתה אלא גם לציבור בוחריה ובכלל ובעיקר למען האתיקה והצדק הטבעי, שהיא תאבד מכוחה ומהרלוונטיות הציבורית שלה. הרי בדיוק מהסיבה הזאת שבגללה אולמרט לא מפטר אותה (הוא חושש) כי אלה לא ימים רגילים, (הרי אין לו את הצידוק האתי המוסרי לעשות זאת וגם לא את הסמכות לעשות זאת הוא ראש-ממשלה ערוף) בדיוק מסיבה זאת גם היא לא התפטרה – אלה לא ימים רגילים ולכן גם היא לא נוהגת כרגיל. אין סיבה לתת מתנה לזה שלא מגיע לו. אולמרט חושש מפני לבני כבר הרבה זמן, היא צברה כוח אלקטורלי רב לעומתו שהוא דועך. אז למה לחזק אותו ועוד דווקא עכשיו?

  זאת תקופת המתנה של הורדות ידיים שבה צריך להיות מובס זה שמוסרית אין לו הצדקה להמשיך וזהו אולמרט. דרמה שיקספירית. מה בעצם עושה אולמרט: הרי מסקנות הוועדה מצביעות לו שילך הביתה. אבל הוא החליט כי ככה בא לו, משהו בסגנון 'תמות נפשי עם פלישתים': אם אני הולך כולכם הולכים ולעזאזל הכל. המצב קפא הקואליציה נותרה קפואה בגלל הנסיבות המיוחדות. חברי סיעתו נצמדים לכיסאות הם רוצים להרוויח זמן וכסף ושררה עוד קצת עוד קצת כי מי יודע אם יבחרו בכלל לכנסת הבאה. חברי העבודה פוחדים מביבי. במצב הזה אולמרט כאילו חסין. ואז הוא מרשה לעצמו ביהירות והתגרות להכריז 'מי שיחתור נגדי אפטר אותו'. קוזאק נגזל שכמוהו. הוא יפטר. הוא שכבר אין לו שום הצדקה מוסרית להמשיך לכהן כראש ממשלה. זה האופן שבו הוא מחזיק אותם כבני ערובה. לבני צריכה לפתור את המצב הזה. שימשך עד הפריימריס של מפלגת העבודה. אחר כך הכל יתפוצץ. אחרי הפריימריס בעבודה ישתחררו כל הפלונטרים.

  ולבני לא נהגה כפחדנית. זו פרשנות מעוותת מציאות. שמתעלמת ממורכבות המצב. אולמרט הוא הפחדן. לא לבני. עיוורון להפוך את הדברים. ולבני לא עושה טעות. נראה לי שהפרשנים יאכלו את הכובע. לבני היא היחידה שעוד יכולה להציל את 'קדימה' המטופשת הזאת (סופרמקרט רעיוני ואידאולוגי) מהתפרקות מוחלטת. היא היחידה ששווה שם משהו ובאמת. קדימה תרד הרבה בכמות המנדטים שלה בבחירות באות ומי שיכול עוד להציל אותה זאת בעיקר לבני. חוצפה וציניות מוחלטת מצדו של זה שמוריד את המפלגה הזאת, אולמרט (אני לא בין המתאבלים אגב) לנסות ולקבור את זאת ששומרת על כוחה של המפלגה. הרבה מעריכים ואוהבים את לבני בציבור ועוד יותר עכשיו בעקבות וינוגרד.

  רק מה. בכל מקרה המלחמה הגדולה תהיה בין איילון לבין ביבי, בהנחה שאיילון יזכה בפריימריס. ברק גרוע הרבה יותר מביבי שגם הוא איום ואת שניהם אני לא סובלת… מה יהיה מה יהיה. צפויה לנו ממש "חגיגה" איזה יופי של מדינה

 • יוסי  ביום 04/05/2007 בשעה 17:33

  זה קשור ללבני בכך שכל מה שהתרחש סביבה הכניס אותה – ואת העיסוק בשאלה תתפטר או לא – לתוך עין הסערה, וגזל את התקשורת.
  אם זה היה נגמר בהתפטרות – זה היה נתפס כחלק וכהמשך ישיר לדו"ח וינוגרד.
  אבל כיוון שהיא לא התפטרה זה הפך להיות דרמה בפני עצמה – מין בועה עצמאית – שתפסה את התקשורת (והתקשורת היא כזו, אי אפשר להתלונן עליה כמו שאי אפשר להתלונן על מזג האוויר).
  אמרתי כבר, היא לא חייבת להתפטר, אבל לעשות קולות ולתת יד לציפיות בכיוון הזה, ואח"כ לא ללכת על זה – מזיק לעניין ולה עצמה ("משגל נסוג" קראתי על זה היכן שהוא).
  ההסבר המאוחר שלה – כך פורסם – שהיא סברה או חששה שהתפטרות תיתפס כצעד מחאתי ולא מנהיגותי – נשמע די דחוק.

  אני לא צופה עתיד פוליטי ממשי לציפי לבני. הכושר שלה להנהיג או לסחוף המונים עושה רושם שהוא רק על הנייר. אין סיכוי שהיא תציל את קדימה. קדימה מתה.

  דבר אחד יכול – אולי – להציל את לבני: אם ביבי חכם – הוא קורא לה בחזרה לליכוד ומושיב אותה לידו (כלומר בינו לבין סטיב). אם זה לא יקרה – היא פשוט תתאייד ותישאר בתודעה – נכון או לא נכון – כמי שהחמיצה את הרגע ואיכזבה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: