עדנה ארבל השמיעי קול

שופטת בית המשפט העליון ופרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל, איננה יכולה להתעטף בשתיקה לנוכח ההתרחשויות האחרונות סביב בעלה אורי ארבל.
 
לאחרונה הופיע אתר אינטרנט המתקרא "הצד האפל של עדנה ארבל", שבו נטען כי הכותב באינטרנט בעניינים משפטיים, המכונה "עמיחי", הינו אורי ארבל בעלה של השופטת עדנה ארבל.
 
לכאורה, ניתן היה להתייחס לדברים בביטול – בין אם נכונים הם, ובין אם לא – שהרי מה זה, כביכול, עניינו של הציבור אם אדם – אפילו הוא בעלה של שופטת בית המשפט העליון – כותב באינטרנט תחת כינוי?
 
אלא שלאחר עיון בכמה מהפרקים באתר הנ"ל, מתברר שהעניין איננו פשוט. לחלוטין לא.
 
ראשית כדאי לציין שבאתר הנ"ל מופיעים כמה וכמה פרקים הבאים להוכיח את אמיתות הטענה ש"עמיחי" הוא אורי ארבל.  ככל שהתוספו עוד ועוד פרקים באתר הלכה והתבהרה תמונה בהחלט משכנעת לכך, ש"עמיחי" הוא אכן אורי ארבל – בעלה של השופטת עדנה ארבל.
 
בהקשר זה ראוי לציין שבעקבות הפירסומים הללו, אורי ארבל נשאל על ידי העיתון מעריב אם הוא אכן "עמיחי" והכחיש.  ההכחשה הזו, כפי שבאה לידי ביטוי בעיתון, אינה משכנעת בלשון המעטה (ובכל מקרה, האם מישהו באמת מצפה שאורי ארבל יודה בכך שהוא "עמיחי"?).
 
שנית, וזה העיקר, יש להתייחס לתוכן כתיבתו של "עמיחי". אם אכן "עמיחי" הוא אורי ארבל, כי אז לא ניתן להתעלם משני "מוטיבים" עיקריים המאפיינים את כתיבתו:
המוטיב האחד מתבטא בהשמצות פרועות ביותר כנגד ראשי מערכת אכיפת החוק – החל בשר המשפטים, עבור דרך היועץ המשפטי לממשלה ומטה אל הדרגים היותר זוטרים.
 
כך למשל, הידעתם שהיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, ופרקליט המדינה ערן שנדר הם "סוסים טרויאנים במערכת המשפט"? או שראש אגף החקירות של המשטרה הוא "דנינו קזינו"?  או האם ידעתם ששר המשפטים החדש מחזיק פילגש? והאם ידעתם שח"כ מיכאל איתן הוא "תומך פשיעה"?
 
המוטיב השני, והוא זה שמדאיג במיוחד, מתבטא בכך שהכותב עוסק גם בהדלפות של חומר רגיש. קשה להפריז בחומרת הדברים – אם הכותב הוא אכן אורי ארבל. שהרי אין לשכוח שאורי ארבל הוא בעלה של שופטת בית המשפט העליון ומי שהיתה פרקליטת המדינה, ומטבע הדברים עסקה בשגרת עבודתה בחומרים רגישים – הן לפרט והן למדינה.  והרי טבע הדברים הוא, שבדרך כלל בין בעל ואשה אין חומה מפרידה ואין מידור של סודות.
 
אם אכן המדובר באורי ארבל, כי אז ההנחה הראשונית הינה, איפוא, שמקור ההדלפות שלו היא לא אחרת מאשר אשתו, והדברים מובנים מאליהם.
 
כאשר הכותב – בהנחה שהוא אכן אורי ארבל – מפרסם ומביא לידיעת הציבור פרטים על המגעים שניהלה פרקליטות המדינה עם עמוס ברנס, ובהמשך מטיח האשמות כלפי "הצדיק הזה", עמוס ברנס, שהוא גם "השקרן הזה", שלא עמד בהבטחותיו כלפי הפרקליטות – כי אז ברור שהמדובר כאן בהדלפה לכל דבר.
 
כאשר הכותב – בהנחה שהוא אורי ארבל – משתעשע לעיני קוראיו בחומרים רגישים ביותר הנוגעים להאזנות סתר של המשטרה, מיותר לפרט כמה חמורים הם הדברים, ולמעשה קשה למצוא הבדל ממשי בין ההדלפה הזאת לבין כל הדלפה פלילית אחרת.
 
העניין מטריד גם מבחינה זו שעדנה ארבל שותקת נוכח מצב שבו מצד אחד ישנן טענות – מבוססות למדיי – שבעלה אורי ארבל הוא הכותב "עמיחי", שכותב משמיץ ואף מדליף בעניינים משפטיים על כל המשתמע מכך, ומצד שני אורי ארבל עצמו מכחיש את הדבר.
עדנה ארבל היא לא אדם פרטי לצורך העניין הזה. עדנה ארבל היא שופטת בית המשפט העליון ופרקליטת המדינה לשעבר, וככזאת – היא לא יכולה להחליט לעצמה שהיא מקבלת את הכחשת בעלה ללא עוררין – תוך התעלמות מהטענות נגדו. 
 
האם עדנה ארבל יכולה להמשיך ולהחריש, מבלי להתייחס – פומבית וציבורית – לכל הפרשה, כאילו הדברים עוברים מולה ואינם נוגעים לה? בשום פנים ואופן לא!
 
התינוק הזה מונח עתה ליד דלתה של שופטת בית המשפט העליון עדנה ארבל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איריס  ביום 09/03/2007 בשעה 11:35

  יודיעו שעדנה ארבל היא אשה מוכה ושזה לא יפה להאשים אותה בזה.
  אגב זה לא יפתיע גם כן. מה כבר כן יפתיע ?

  אישית ניראה לי שבייניש זה ליגה אחת יותר למטה, אבל שממנה פוחדים יותר.

 • פרקליט  ביום 09/03/2007 בשעה 11:46

  אנחנו דווקא יודעים גם יודעים. אם כי פילגש זה מונח קצת ארכאי. זאת אותה אחת ששר המפשטים מנסה לדחוף בכל הכח לבית המשפט העליון. עכשיו הכל ברור?

 • איריס  ביום 09/03/2007 בשעה 11:56

  בזמן האחרון שמעתי בלי ערבות על האמת ברכילות הזו,על שופטת שמונתה כי היתה פילגש של ליבאי ועל מקרה דומה של פילגש של חיים רמון. וישנה הפילגש של מישה חשין שאיישה משרה נחמדה במשרד המשפטים.
  על זה אומרים בין החבר'ה הצעירים
  בקיצור, למי צריך למצוץ פה כדי לקבל שירות ?

  מה רוצים מקצב ?

  • חסוי  ביום 12/09/2012 בשעה 13:50

   נפרדתי. לשלום ולא להתראות מהמכשלה הקרויה, שלא בצדק, מדינת ישראל. רק חילופי אוכלוסייתה בראויים יותר תשקם פרצופה וברה.

 • יוסי  ביום 09/03/2007 בשעה 12:20

  איריס,
  זה מזכיר לי את שבאנגלית קוראים לזה .BLOW JOB

 • פרקליט  ביום 09/03/2007 בשעה 13:56

  אולי שבמקרה שלו הטענות הן שזה לא נעשה בהסכמה? עובדה שולית

 • איריס  ביום 09/03/2007 בשעה 15:55

  ופרקליט, אני יודעת, אני רק תוהה אם הוא פשוט לא הבין את הקודים הדקים יותר שהאחרים מבינים אותם. אני מאד בספק לגבי "הרצון" של כל מיני פילגשיות בהקשר של בכירים, מכל מקום ההסכמה מושגת בדיעבד על ידי קידום נאות. שזה לא יותר טוב, לשני הצדדים, אם כי כניראה מאד מקובל אצלנו. יתכן שמה שקרה אצל קצב הוא איזה "תקלה" של הגזמה, או במראית עין לא מספיק מתוחכמת, מה שלא מקובל במעמדות העליונים יותר, שעושים אותו דבר אבל בצורות סמויות ודקות. אני לא יודעת. אני רק חושבת שכל הבית זונות הזה, חלקו באינוס ממש וחלקו בעסקאות מוזרות, וגם המעורבות של בני/בנות זוג של שופטים, כל זה לא מריח טוב בלשון המעטה. אם נחזור לסיפור שלפנינו, או מעלינו, גם הוא לא תקין. שופט/ת לא יכול לשלוח את בני משפחתו לעסוק בדוברות כדי לעקוף את האיסורים המוטלים עליו, ביתר שאת כאשר הדיברור הזה ניראה מאד בעייתי במקרה הזה, יותר כמו ללכת מכות במועדון לילה. אני גם חושדת מאד שהפרקטיקות האלה לא מוגבלות למקרים שאנחנו יודעים עליהם. כלומר, יש פה אוירה של מאפיה בהחלט, הכוללת גם ניאופים וזנזונים.

 • מישהו מפנים  ביום 09/03/2007 בשעה 17:26

  פנה אליך ובקש תשובה.
  כל עוד לא פנית לעדנה, היא תמשיך "לשתוק".

  אגב, כמי שמקורב למישהו מידיעות אחרונות, הם היו מתים לשים יד על הסיפור הזה, אבל מה לעשות, אורי ארבל הוא מקור שלהם, ומקור לא שורפים מהר.

 • סתם אזרח  ביום 10/03/2007 בשעה 09:07

  זה שנמע כבדיחה: אתה מתבסס על אתר לא חתום, בלוג לא חותום, המעלה ספקולציה שאיזה "עמיחי" כתב 11,000 תגובות (11,000 !!!) בתוך 4 שנים ובהתבסס על כך שב-3 תגובות יש אותה שגיאת דפוס שנמצאה במכתב שכתב פעם אורי ארבל, הכותב האלמוני מפתח תיזה ש"עמיחי" הוא אורי ארבל. לא רציני, לא אחראי ונשמע פשוט מגוכך, גם אם עמיחי הזה טוען שהוא היה קצין בצה"ל וגם בעלה של עדנה ארבל היה קצין בצה"ל. עם רמות ההוכחה הללו לא היית הולך לבית המשפט ולכן גם מי שטוען זאת בכלל לא חתום. מי ש"פיצח" את זהותו של אורי ארבל – למה הוא לא חותם על תגליתו? כי הוא מעדיף להסתתר בידיעה שהכל סתם דמגוגיה זולה חסרת הוכחות. ואז אתה בא, בהתבסס על שרלטן אלוני (מי מפרסם בלוג בלי להיות מזוהה בכלל כבעלי הבלוג הזה?) ודורש מעדנה ארבל להגיב?

 • אילן  ביום 10/03/2007 בשעה 12:06

  בפסק הדין, יותר מדי נסיבות מראות שזה הוא מאשר הוא לא הוא
  וידוע הוא ש"בבית של מישה" מצפצפים על החוק ועל כל דבר, כי מה יכול עליהם
  מנפחים עצמם להיות מה שאינם ונבובים מהם לא ראיתי בחיי ותודה ל"עמיחי" שאמר לנו ב-11000 תגובות את האמת מתוככי כנופיית פורעי החוק

 • אילן  ביום 10/03/2007 בשעה 12:10

  בצירוף ריבית והצמדה על פי הריבית הנקוטה בהוצאה לפועל ויוקל לה ולחבריה המטילים הוצאות משפט של 30000 ו-40000 על מי ששכרו הינו במינימום ללא הינד עפעף

  מה הפלא ? אין להם נקודת התייחסות אמיתית לסכום כזה אצל האנשים שהם רומסים כאשר הם רומסים את החוק

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 11/03/2007 בשעה 01:32

  למה אתה מטעה את הקוראים?
  השגיאה של "עמיחי" חוזרת על עצמה בלי סוף (ראה בדפים שמפורסמים באתר ההוא), והובאו רק 3 דוגמאות לכך (באתר עצמו מצויין שהשגיאה הזו חוזרת על עצמה ללא הרף).
  מה איכפת לי מי חתום או לא חתום על האתר? מביאים שם תמונות ממוסמכות של דברים שעמיחי אמר, והדברים מדברים בעד עצמם. מה איכפת לי מי הביא את הדברים?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: