הפרלמנט הבריטי לשם השוואה

הרבה נאמר ונכתב כבר על רמת חברי הכנסת שלנו ועל גורמים מפוקפקים שהסתננו לתוך הכנסת ומאיימים, כביכול, לחסל את שארית כבודה. ואולם, אם נציץ לרגע בנעשה אצל הרשות המחוקקת של אם הדמוקרטיות ניווכח שגם שם העניינים יגעים למדי.

אחת מחברות הפרלמנט הבריטי החליטה לפתוח את סגור ליבה ולגלות לנתיני הוד מלכותה טפח משיגרת עיסוקיהם של חברי הפרלמנט.

הגב´ ג´יין גריפית´ס, 49, ממפלגת הלייבור, מאשימה את עמיתיה הגברים בפיתוח תרבות של ניאוף ושתייה עד אבדן חושים בתוככי הפרלמנט הבריטי ממש והיא מגוללת גם חווייה אישית.

לילה אחד, בתום ארוע חברתי, היא מספרת, הוצע לה "טרמפ" על- ידי אחד מעמיתיה, חבר הפרלמנט. האיש הסיע אותה למקום מרוחק ומבודד, החנה את רכבו, וללא אומר ודברים משך אותה לעברו וניסה לנשקה. חברת הפרלמנט הנכבדה, נשואה ואם לשניים, לא איבדה את עשתונותיה, קפצה החוצה מהרכב וברחה מן המקום כל עוד רוחה בה.

"הייתי מזועזעת" מספרת חברת הפרלמנט. "מאז אותו ארוע כמעט שלא החלפתי מילה עם אותו חבר פרלמנט. זו הטרדה מינית! זה רק מראה כמה פגיעות אנו הנשים" – טוענת גריפית´ס.

אבל גריפית´ס איננה מסתפקת בסיפורה האישי. לדבריה, חברי הפרלמנט הגברים – במקום שינהגו על-פי הקלישאה הרווחת בפרלמנט, שלפיה הם מתעסקים עם מזכירותיהם – מעדיפים "סטוצים" עם חברות הפרלמנט בכבודן ובעצמן. לטענתה, היא יודעת על לפחות שני שרים בריטים בכירים שבגדו בנשותיהם וקיימו יחסים עם חברות מפלגת הלייבור.

מסבירה הגב´ גריפית´ס: "זו מסגרת חיים מיוחדת מאוד של רבים מחברי הפרלמנט, שנשותיהם נמצאות רוב ימות השבוע במרחק של מאתיים מייל מהם".

"במו עיניי ראיתי שרי ממשלה שהגירו אל גרונם עוד ועוד משקאות חריפים עד שנפלו אפיים ארצה", מגלה חברת הפרלמנט ונזכרת באירוע מביך שבו אחד משרי ממשלת הוד מלכותה שתה לשוכרה עד שהתמוטט בחדרי השירותים ולאחר מכן נגרר משם החוצה.

וכשאלה הם פני הדברים, לא נותר לנו, תושבי המנדט לשעבר, לתהות: היכן הייאוש יותר נוח?

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: